Przypominam że aby uzyskać status przyjaciela forum wymagane jest aby użytkownik założył temat swojego auta w dziale Moja 307 z dokładnym opisem swojego egzemplarza i zdjęciami auta. Jak również mile widziany uzupełniony profil + avatar + aktywność na forum

Wariuje sterowanie szybą kierowcy - raz otwiera, raz zamyka

Problemy z elektryką i elektronika.
Awatar użytkownika
Agent 007
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Nadwozie: SW
Rok produkcji: 2006
Silnik: 1.6 HDI
Moc: 110 KM

Re: Wariuje sterowanie szybą kierowcy - raz otwiera, raz zamyka

Post autor: Agent 007 » środa 18 maja 2016, 17:42

Stach pisze:U mnie występuje dziwny objaw: opuszcza szybę ładnie, płynnie. Natomiast z płynnym podnoszeniem jest problem. Szyba idąc w górę "jąka się" - idzie, przestaje. Pociągam za włącznik mocniej, lżej i tak na raty, dziwacznie, ją podnoszę. Nie znajduję jednak pozycji włącznika, która pozwala na jednostajne, płynne, ciągłe wzniesienie jej po sufit. Nie za bardzo wiem, co z tym fantem zrobić.

Kupić nowy przełącznik i problem zniknie :)
Miałem to samo do góry szła skokami ,czyściłem przełącznik i nic nie dało ,wymieniłem na najtańszy Made in China http://allegro.pl/panel-przelacznik-szy ... 23095.html i problem zniknął szyba chodzi tak jak powinna :D

Kuba2000
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Nadwozie: HB
Rok produkcji: 2001
Silnik: 2.0i
Moc: 136

Post autor: Kuba2000 » niedziela 29 maja 2016, 20:52

U mnie był problem z podnoszeniem a opuszczaniem. Klikając 2 raz do góry aby szyba sama się zamkneła do końca raz szło do góry raz w dół, aby zamknąć trzeba trzymać podejrzewam że to od zalania, więc przełącznik do wymiany, ale dzisiaj mocno się zdenerwowałem ponieważ kilkadziesiąt razy próbowałem zamknąć szybę i d... szła niecały cm do góry i wracała po drugim kliknięciu, nasmarowałem olejem maszynowym wpuszczając kilka kropel po szybie do środka przy końcu szyby, efekt jest prawie jak należy jeszcze raz na jakiś czas nie zadziała jak powinno.

Awatar użytkownika
radeczko
Nowy
Nowy
Reactions:
Nadwozie: SW
Rok produkcji: 2003
Silnik: 1.6
Moc: 109
LPG: Tak

Post autor: radeczko » czwartek 14 lut 2019, 01:38

a u mniee problrm jest troche inny
Przycisk opuszczania/pofnoszenia szyby ma dwa tryby
Czy to znaczy ze po pierwszym przyciśnięciu szyba otwiera/zamyka sie skokowo a po drugim automatycznie opuszcza/podnosi sie do końca?
Jesli tak to u mnie nie dziala tryb automatyczny w drzwiach kierowcy

Dodano po 5 godzinach 40 minutach 53 sekundach:
zrobione
zdemontowałem sterowanie, przeczyściłem wszystko spirytusem i wszystko gra

pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika”