Awaria Elektorniki- BSI?

Problemy z elektryką i elektronika.
ODPOWIEDZ
Lisek21332
Nowy
Nowy
Reactions:
Nadwozie: CC
Rok produkcji: 2004
Silnik: 2.0
Moc: 130 kW
Kolor: EZRC
LPG: Nie

Awaria Elektorniki- BSI?

Post autor: Lisek21332 » poniedziałek 23 mar 2020, 15:31

Witam serdecznie,
pacjent: Peugeot 307 CC, 2,0 Benzyna, 16 V, 130 kW

Auto do tej pory działało bez większych zarzutów. Któregoś ranka otwieram bagażnik( z przycisku na aucie), nagle same zapalają się światła( nie da się ich wyłączyć). włączam zapłon, zaczynają działać wycieraczki( nie da się ich wyłączyć), samochód nie odpala. zamek centralny nie działa. światła zapalają się, po chwili gasną. Odłączam akumulator, podłączam ponownie- to samo. Zostawiłem auto z odłączonym akumulatorem, następnego dnia sprawdzam- samochód odpala, światła wariują, wycieraczki wariują, centralny nie działa, bagażnik nie otwiera się( ani z pilota ani przyciskiem na bagażniku). Po zgaszeniu auto nie odpala. Przeczyściłem masy, sprawdziłem bezpieczniki, Ecu, BSI i BSM- wszystko wydaje się być w porządku, nie widać oznak niepokoju. Odpalam auto- wszystko działa dobrze, zamykam zamek centralny. Rano nie mogę otworzyć auta. Jako że wkładka w drzwiach była odłączona, biję szybę boczną(trójkąt), otwieram auto. Odpala, wycieraczki i światła ciągle wariują, ale jedzie. Odprowadzam auto pod dom, gaszę silnik, bagażnik i centralny nie odpowiada, wycieraczki i światła wariują. Auto ponownie już nie odpala. Zostawiam je na weekend, wyjmuję akumulator żeby naładować, dziś auto odpala ładnie( 2 razy pod rząd) światła wycieraczki- wariują, bagażnik i centralny- nie działa.
Oczywiście podczas tego kilkadziesiąt razy próba odłączania i podłączania akumulatora-bez efektów.
Na takim podstawowym komputerku od znajomego wyskoczył błąd: U0037 "Can Bus pojazdu B kom."- ale tym chyba nie ma się co za bardzo sugerować.

Panie i Panowie- co robić? co może być za to winne?

Awatar użytkownika
WRQ
Klubowicz
Klubowicz
Reactions:
Nadwozie: Kombi
Rok produkcji: 2003
Silnik: 2.0 16V RFN
Typ Silnika: RFN
Moc: 100kW
LPG: Tak

Re: Awaria Elektorniki- BSI?

Post autor: WRQ » poniedziałek 23 mar 2020, 16:53

Przyczyn może być kilka, proponuję Ci :
- wytargaj akumulator i podjedź do pierwszego lepszego mechanika żeby Ci go sprawdził testerem (sprawdzenie pod obciążeniem),
- jeśli aku nie będzie podejrzany, to wsadź w auto i po odpaleniu na działającym silniku sprawdź napięcie na zaciskach akumulatora - czy masz sprawne ładowanie (napięcie w okolicy 14,4V),
- jeśli ładowanie też OK to masz problem w elektronice niestety,
Co prawda nie w 307, ale w innym aucie miałem awarię akumulatora - miał zwarcie w środku. Auto rano odpaliło, przejechałem 400m i zdechło kompletnie wszystko. Odpaliłem jeszcze raz po kablach od kogoś i po kilku sekundach znowu zdechło.

Awatar użytkownika
karolp1993
Moderator
Moderator
Reactions:
Nadwozie: HB
Rok produkcji: 2004
Silnik: 1.6 TU5JP4
Typ Silnika: NFU
Moc: 109
LPG: Tak

Re: Awaria Elektorniki- BSI?

Post autor: karolp1993 » poniedziałek 30 mar 2020, 09:27

Lisek21332 pisze:
poniedziałek 23 mar 2020, 15:31

Na takim podstawowym komputerku od znajomego wyskoczył błąd: U0037 "Can Bus pojazdu B kom."- ale tym chyba nie ma się co za bardzo sugerować.

Panie i Panowie- co robić? co może być za to winne?
Ja bym się sugerował bo to wygląda na padnięte BSI i brak komunikacji - ale przyczyn tego może być kilka, na przykład uszkodzony akumulator.

Posiadam PP2000 - Peugeot / Citroen oraz OPCOM - OPEL. Jeśli potrzebujesz pomocy - zapraszam na PW
Naprawiam przełączniki zespolone COM2000.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika”