Dla zainteresowanych są ponownie smyczki klubowe viewtopic.php?f=19&t=73

Antipollution fault (nie wiem już co mam robić)

Problemy z mechaniką w naszych pojazdach.
ODPOWIEDZ
Johnek14
Nowy
Nowy
Reactions:
Nadwozie: CC
Rok produkcji: 2004
Silnik: 2.0
Typ Silnika: RFN
Moc: 135
Kolor: ciemna zieleń
LPG: Nie

Antipollution fault (nie wiem już co mam robić)

Post autor: Johnek14 » poniedziałek 11 lut 2019, 15:55

WItam,
pacjent 307cc 2.0n benzyna 135km.
Od momentu kupna wyskakiwał błąd antipollution ale po ponownym odpaleniu kontrolka błędu silnika gasła a samochód zachowywał się normalniel, minęło pół roku został wymieniony olej w skrzyni oraz hamulce z tyłu wraz ze wszystkimi płynami.
Od miesiąca antipollution fault występuje przy naciśnięciu hamulca. Podczas jazdy lub nawet na postoju wciskam hamulec auto pokazuje błąd antipollution i samochód wchodzi w tryb awaryjny ( nie wchodzi powyżej 2000 obrótów).
Dodam też że auto odwiedziło już 4 warsztaty w każdym coś wymienili ale po wymianach cały czas błąd występował a mechanicy po powrocie do warsztatu stwierdzali że sami już nie wiedzą co to jest. Komputer podpięty wykazywał błąd przepustnicy ( która została wymieniona) wymieniony został też rozrząd. Nie wiem co mam już robić może ktoś miał podobnie i uratuje mojego peugeot'a. :!:

derok
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Nadwozie: HB
Rok produkcji: 2005
Silnik: 1,6b
Moc: 109

Re: Antipollution fault (nie wiem już co mam robić)

Post autor: derok » poniedziałek 11 lut 2019, 16:13

Numer błędu by się przydał

Awatar użytkownika
WRQ
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Nadwozie: Kombi
Rok produkcji: 2003
Silnik: 2.0 16V RFN
Typ Silnika: RFN
Moc: 100kW
LPG: Tak

Post autor: WRQ » poniedziałek 11 lut 2019, 19:03

Hamulec... no to pierwsze co mi do głowy przychodzi - nieszczelność w obwodzie podciśnienia we wspomaganiu hamulca. Jak wciskasz hamulec to servo wykorzystuje podciśnienie z kolektora ssącego żeby wzmocnić działanie pompy hamulcowej. Jeśli coś padło w serwo, to przy wciśnięciu hamulca zaciąga ci lewe powietrze. Pierwsze co bym na Twoim miejscu zrobił to odpiął przewód podciśnienia od wspomagania hamulca, przytkał go na moment żeby przez niego silnik powietrza nie zaciągał i sprawdził czy się temat powtarza. Nie powtórzy się - szukasz przyczyny w membranie wspomagania hamulca.
Jeśli nic się nie zmieni, to opcja dwa - jakieś zwarcie w obwodzie czujnika pedału hamulca do innego kabelka... napisz jak rozwiążesz, bo takiej kombinacji problemów jeszcze tu nie widziałem :-D

dodane:
Aż wylazłem zobaczyć jak ten przewód idzie. Nie próbuj odpinać go od serwo hamulca, tam lubi pęknąć. Masz go podanego na tacy zaraz pod przepustnicą tuż nad MAP sensorem. Na wyłączonym silniku odepnij go od obudowy przepustnicy, zatkaj czymś króciec. Odpal auto i zrób test z hamulcem.

Look7
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Nadwozie: Kombi
Rok produkcji: 2006
Silnik: 1,6
Typ Silnika: NFU
Moc: 109
Kolor: Srebrny
LPG: Nie

Post autor: Look7 » środa 13 lut 2019, 19:03

Mi też ostatnio ten błąd wyskoczył 1,6 benzyna polift. Samochód na niższych obrotach szarpał, nie chciał przyspieszać. Po zredukowaniu biegu i obrotach około 4 tys. szedł. Po zatrzymaniu się. Zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu błąd zniknął. Wyczytałem, że przyczyny mogą być różne. Sondy lambda, cewki zapłonowe itp.

Dodano po 9 minutach 51 sekundach:
Mechanicy za dychę. Kolega może mieć rację, że coś z podciśnieniem, choć niekoniecznie. Dziwne, że po naciśnięciu hamulca wyskakuje. Może sprawdź elektrykę. Jedź do dobrego elektryka, może ten włącznik świateł stopu robi jakie zwarcie do masy lub coś podobnego. Odepnij go lub sprawdź. Może gubi gdzieś napięcie i wyskakuje błąd. Warto sprawdzić elektrykę związaną z hamulcem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Benzynowe”