Przypominam że aby uzyskać status przyjaciela forum wymagane jest aby użytkownik założył temat swojego auta w dziale Moja 307 z dokładnym opisem swojego egzemplarza i zdjęciami auta. Jak również mile widziany uzupełniony profil + avatar + aktywność na forum

nie działa centralny z pilota

Problemy z elektryką i elektronika.
ODPOWIEDZ
simon68
Nowy
Nowy
Reactions:
Nadwozie: CC
Rok produkcji: 2005
Silnik: 2,0

nie działa centralny z pilota

Post autor: simon68 » niedziela 23 kwie 2017, 19:26

Witam, na wstępie napisze że przekopałem całe forum odnośnie tego tematu i powiem tak,
programowanie pilota przez naciśnięcie przycisku itd.. nie działa, albo działa tylko....
i tu powiem tak peugeota moja żona ma od dwóch tygodni, z francuzem styczności nie miałem żadnej wcześniej tylko cztery kółka,
VAS i ELSA w audi prima sort diagnostyka po kablu i schematy elektryczne jak to u niemców....
zakupiłem LEXIE mam łączność wbijam się w moduł pod kierownicą widzi że klikam na przyciskach kluczyka, pisze obecność kluczyka JEST, ale dalej nie działa, jako automatyk z zawodu serwisuje dużo maszyn francuskich także i wiem że tam logiką nie ma co się posługiwać, więc może
ktoś podpowie co może być nie teges....
dodam i tu mam taki trop, że po wyłączeniu zapłonu radio RT3 nie trzyma pamięci zegara i stacji, czyli brak stałego plusa,
czy może tak być że także ten sam plus idzie na antenę od centralnego ?
może ktoś wie po kablach gdzie szukać tego plusa ( tak bezpieczniki wszystkie sprawdzone w BSM i BSI) jestem automatykiem i wiem co robię - chyba :D dodam że mam zainstalowane peugeot sedre ale te ich schematy rysowane blokowo nie wie chyba w excelu bez opisu przewodów mnie rozwalają
i pytanie pomocnicze, czy pilot od centralnego wam działa jak macie przekręconą stacyjkę ? jak nie to na 100% stały plus gdzieś mam uwalony i idę rwać kable :twisted:

Awatar użytkownika
karolp1993
Moderator
Moderator
Reactions:
Nadwozie: HB
Rok produkcji: 2004
Silnik: 1.6 TU5JP4
Moc: 109

Re: nie działa centralny z pilota

Post autor: karolp1993 » niedziela 23 kwie 2017, 19:33

Pilot od centralnego z tego co pamiętam nie działa przy włączonej stacyjce. Cały moduł centralnego jest zaszyty w BSI, żadnych innych zewnętrznych modułów nie ma. Daj VIN to podeślę Ci schemat połączeń zasilania BSI.

Posiadam PP2000 - Peugeot / Citroen oraz OPCOM - OPEL. Jeśli potrzebujesz pomocy - zapraszam na PW
Naprawiam przełączniki zespolone COM2000.

simon68
Nowy
Nowy
Reactions:
Silnik: 2,0

Post autor: simon68 » niedziela 23 kwie 2017, 19:47

VF33BRFNC83838267
wielkie dzięki, czyli na bank brak tego stałego plusa będzie motać ( skichane BSI )
jak co służę pomocą przy grupie VAG-a

Awatar użytkownika
karolp1993
Moderator
Moderator
Reactions:
Nadwozie: HB
Rok produkcji: 2004
Moc: 109

Post autor: karolp1993 » niedziela 23 kwie 2017, 22:52

simon68 pisze:
niedziela 23 kwie 2017, 19:47
VF33BRFNC83838267
wielkie dzięki, czyli na bank brak tego stałego plusa będzie motać ( skichane BSI )
jak co służę pomocą przy grupie VAG-a
bsi.pdf
(160.17 KiB) Pobrany 25 razy
W załączniku schemat. Lewa strona Cię interesuje, główne zasilanie to szara dwupinowa wtyczka (2V GR), sygnał +12V po kluczyku to czarna 2 pinowa wtyczka (2V NR). Wydaje mi się że jakbyś nie miał stałego + na BSI to by w ogóle nic nie działało.

Posiadam PP2000 - Peugeot / Citroen oraz OPCOM - OPEL. Jeśli potrzebujesz pomocy - zapraszam na PW
Naprawiam przełączniki zespolone COM2000.

Awatar użytkownika
Michalem
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Silnik: 2.0
Typ Silnika: RFN
Moc: 136
LPG: Tak

Post autor: Michalem » środa 13 lut 2019, 20:47

Cześć Majstry. Jak to kochany peugeocik, generuje nowe problemy... od jakiegoś czasu jak wysiadam z auta po krótkiej jeździe (5km) nie moge zamknąć auta pilotem. Jak zamknę go manualnie przez zamek to z pilota moge go otworzyć, ale zamknąć już nie... kończę robotę, ide na parking i wszystko działa. Pewnie bsi wariuje, ale czemu ? Przed chwilą miałem to samo i teraz patrze czy działa i działa normalnie a minęło ok 20 min. Pewnie działa po tym jak bsi sie uśpi... ma ktoś jakies rady ? czy przeczekać zime xD ?

slawex
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Nadwozie: SW

Post autor: slawex » piątek 22 lut 2019, 21:09

Ale w sensie, że zamykanie z pilota działa Ci po jakimś czasie dopiero? Jak tak to ja mam to samo. Działa po ok 90 sekundach od wyjścia z auta i zatrzaśnięcia drzwi Jak chcę od razu zamknąć to kluczyk...

Awatar użytkownika
Michalem
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:

Post autor: Michalem » piątek 22 lut 2019, 23:12

No tak, ale czasem działa normalnie :p

Awatar użytkownika
Michalem
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:

Post autor: Michalem » wtorek 05 mar 2019, 19:40

Dzisiaj podmieniłem baterię z chińczyka czekającego na programowanie do mojego oryginalnego i zobaczę, bo już chwilami wgl. sie nie zamykał :)

Awatar użytkownika
Michalem
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:

Post autor: Michalem » niedziela 10 mar 2019, 17:52

Wymiana baterii rozwiązała sprawe. Zamykanie działa normalnie. Swoją drogą bardzo dziwny objaw słabej baterii - auto sie otwiera ale nie zamyka xD chociaż zamyka po czasie. :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika”