Zwariowana elektryka

Problemy z elektryką i elektronika.
ODPOWIEDZ
JoseBambinho
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Nadwozie: HB
Rok produkcji: 2006
Silnik: 1.6 HDi
Moc: 109KM
LPG: Nie

Zwariowana elektryka

Post autor: JoseBambinho » sobota 17 paź 2020, 18:34

Wie ktoś może o co chodzi? Pacjent 307 1.6hdi 2006HB.
Samochód z dnia na dzień posiada dziwne objawy:
- Nie działa centralny z pilota, z przycisku z deski rozdzielczej normalnie,
- Przy otwieraniu drzwi raz złapie centralny, a później już tylko się zamykają cicho, a światła awaryjne nie świecą,
- przy odpalaniu za pierwszym razem zapłonu za każdym razem włączają się wycieraczki przednie na jeden cykl,
- przy odpaleniu zapłonu jest sygnał dźwiękowy jakby rozładowany akumulator (żadne kontrolki się nie pokazują), przy uruchamianiu silnika tak samo
- czasami trzeba odczekać kilka sekund na zapłonie żeby odpalił, inaczej kręci rozrusznik tylko,
- po wykasowaniu z radia średniego spalania, po ponownym odpalaniu zapłonu jest wykasowane, a po jakimś czasie przywraca się poprzednia wartość,
- czasem pokazuje rezerwę zarówno na wyswietlaczu jak i zegarach, a potem na inna wartość (zazwyczaj jest pół baku i się nie zmienia)

Na diagboxie pokazuje błąd pedału gazu(zacięcie), egr, obwod przekaźnika podgrzewania wstępnego, czujnik deszczu i natężenia oświetlenia, moduł odszranianie lusterka pasażer i kierowca.

Pierwszy raz widzę taka sytuacje, cała elektryka zwariowała, ktoś ma jakiś pomysł? BSI i BSM nie pokazują błędów, sucho.

Podpięcie masy od minusa akumulatora do skrzyni biegów nie pomaga.

Dodano po 1 minucie 45 sekundach:
Dodam, że odebrałem autko wtedy od mechanika i było dość wilgotno za zewnątrz i padało, możliwe, że coś zalało, zaparkowałem auto zanim zaczął się problem, po chwili wróciłem i pojawiły się właśnie powyższe objawy.

Dodano po 4 minutach 38 sekundach:
Załączam dokładne zdjęcia błędów na pp2000

Dodano po 10 minutach 40 sekundach:
A co do problemów ze wskazaniem paliwa, to wszystko jest już okej

Awatar użytkownika
Cyferek
Klubowicz
Klubowicz
Reactions:
Nadwozie: Kombi
Rok produkcji: 2005
Silnik: 2.0 HDI
Typ Silnika: RHR
Moc: 136
Kolor: Czarny

Re: Zwariowana elektryka

Post autor: Cyferek » niedziela 18 paź 2020, 01:50

Brak foto.

Edit: ożyło. :)

Dodano po 3 minutach 30 sekundach:
Ja bym próbował na start pojeździć trochę na starcie z maksymalnym otwarciem ciepła, mi tak pomogło gdy mi w Masterze świrował wskaźnik paliwa, widocznie wilgoć szalała. :)

Najwyższa jakość i doświadczenie świadczonych usług - przeprowadzki Gdynia, Bagażówka. Kompleksowa obsługa firm jak i osób prywatnych, sprawdź ofertę.

JoseBambinho
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:

Post autor: JoseBambinho » niedziela 18 paź 2020, 10:25

Właśnie jeżdżę od kilku dni z maksymalnym otwarciem ciepła i nic, raz mi złapał centralny i więcej efektów brak, a szukanie mas raczej ciężko

Dodano po 50 sekundach:
Elektryka jak patrzyłem na moduły sucho, jedynie pod maska dużo oleju na przewodach, ale wątpię żeby tam akurat centralny szedł

Awatar użytkownika
WRQ
Klubowicz
Klubowicz
Reactions:
Nadwozie: Kombi
Rok produkcji: 2003
Silnik: 2.0 16V RFN
Typ Silnika: RFN
Moc: 100kW
LPG: Tak

Post autor: WRQ » niedziela 18 paź 2020, 11:34

Zobacz jeszcze jedną rzecz "łatwą" do znalezienia. Otwórz maskę, wyłącz zapłon, zgaś wszystkie lampki, zamknij wszystkie drzwi - odczekaj jak pan Peugeot przykazał na uśpienie BSI. Następnie wypnij wszystkie wtyczki z ECU i sprawdź czy w gniazdach i na czołach wtyczek jest sucho.
Miałem już dwa razy przypadek wilgoci we wtyczkach - mimo że z zewnątrz wyglądały na suche. Raz to był płyn chłodniczy, który poszedł do wtyczki kablem pod izolacją (!). Mówisz że masz przewody tłuste, to może warto też tam zerknąć (nic trudnego).

JoseBambinho
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:

Post autor: JoseBambinho » niedziela 18 paź 2020, 12:21

Sprawdzone ecu bsi i bsm i dalej nic, jedynie drzwi mokre przy szybach