Uszkodzone lusterko zewnętrzne

Problemy z elektryką i elektronika.
ODPOWIEDZ
Rambo
Nowy
Nowy
Reactions:
Nadwozie: HB
Rok produkcji: 2004
Silnik: 2.0
Typ Silnika: RFN
Moc: 100kW
LPG: Nie

Uszkodzone lusterko zewnętrzne

Post autor: Rambo » czwartek 13 lut 2020, 20:05

Witam wszystkich . Ostatnio przez moją nie uwagę podczas silnego wiatru drzwi garażowe uderzyły w lusterko zewnętrzne (składane elektrycznie) . Po tym incydencie lusterko nie działa tak jak należy tz podczas zamykania samochodu lusterko raz składa się do końca innym razem nie oraz podczas odpalania lusterko nie blokuje się w odpowiedniej pozycji tylko wychyla się w na drugą stronę. Podejrzewam że jakiś ogranicznik czy coś w tym stylu zostało uszkodzone . Czy da to się jakoś łatwy sposób naprawić czy będę musiał szukać innego lusterka ? Z góry dziękuję za odpowiedzi

Awatar użytkownika
WRQ
Klubowicz
Klubowicz
Reactions:
Nadwozie: Kombi
Rok produkcji: 2003
Silnik: 2.0 16V RFN
LPG: Tak

Re: Uszkodzone lusterko zewnętrzne

Post autor: WRQ » piątek 14 lut 2020, 06:36

Lusterko elektryczne ma też mechanizm obrotu "ręczny", być może drzwi Ci przestawiły pozycję lusterka. Normalnie złap całość i poruszaj przód-tył. Jeśli drugie działa prawidłowo, to ustaw jakąś wiadomą pozycję (np. rozłożone) i zobacz czy to uderzone siedzi w prawidłowym miejscu - co do milimetra, prawidłowa pozycja "ręczna" się zatrzaskuje w jednym ustawieniu. Oczywiście opcja, że coś się uszkodziło też niestety jest możliwa.
Też miałem sytuację taką, że poszło przy rozłożeniu do przodu za daleko, ale się okazało, że ojciec je ręcznie przestawiał nie wiedząc jak to jest zbudowane :-).

Rambo
Nowy
Nowy
Reactions:
Nadwozie: HB
Rok produkcji: 2004
Silnik: 2.0
LPG: Nie

Re: Uszkodzone lusterko zewnętrzne

Post autor: Rambo » piątek 14 lut 2020, 18:59

Dzisiaj sprawdziłem lusterko składając i rozkładając je ręcznie. Podczas gdy składam lusterko czuć miejsce w którym lusterko się blokuje , lecz gdy lusterko rozkładem nie odczuwam żadnego miejsca w którym się blokuje w pozycji do jazdy i mogę je swobodnie przesunąć dalej w stronę przodu samochodu . Nie czuć żadnego oporu podczas otwierania lusterka Postanowiłem ściągnąć boczek i rozłaczyc od kostkę od zasilania silniczka ponieważ po każdym odpaleniu samochodu musialem wysiąść i ustawić je w prawidlowej pozycji co jet niewygodne (jest to lusterko prawo ) Także podejrzewam że coś w stylu ogranicznika ktory odpowiada za zablokowanie lusterka w pozycji rozłożonej zostało uszkodzone. Będę musiał chyba kupić używane lusterko ze sprawnym mechanizmem bo akurat funkcja składania elektrycznego bardzo mi się przydaje przy wjeździe do dosyć wąskiego garażu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika”