Wymiana oleju w Automacie

Oleje, filtry, płyny eksploatacyjne, paliwa
ODPOWIEDZ
Domi
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Nadwozie: SW
Rok produkcji: 2004
Silnik: 1.6
LPG: Nie

Wymiana oleju w Automacie

Post autor: Domi » środa 12 lut 2020, 13:34

Witam

Czytając wiele postów mam dylemat...

Mam automat AL4(DP0) kupiony rok temu, zastanawiam nie nad wymianą oleju, co prawda nic nie nie dzieje szczególnego ale Moj mechanik który pracuje w ASO Renault powiedział mi ze Renault nie przewiduje w ogóle wymiany oleju w tych skrzyniach, na forach wiele osób zaleca co 20-30tys...

Skoro AL4 i DP0 to praktycznie te same skrzynie i Renault nie wymienia oleju w skrzyniach DP0 to jest sens go wymieniać w AL4 ?

Piterro94
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Nadwozie: CC
Rok produkcji: 2006
Silnik: 1997
Moc: 143
Kolor: Czarny
LPG: Tak

Re: Wymiana oleju w Automacie

Post autor: Piterro94 » środa 12 lut 2020, 15:45

Oczywiscie ze jest sens. Ryzyko jest takie ze jakis tam ulamek wymian oleju w skrzyni skonczyl sie jej smiercia, a to tanie nie jest. Ja mam w 407 automat i tez wymienialem olej. Jesli tego nikt wczesniej nie robil, to teoretycznie sterownik skrzyni wysypie sie po ok 200 000km. Wiec moim zdaniem, ale podkreslam ze tylko pisze swoja opinie, warto wymieniac olej moze nie co 20 tysiecy, ale powiedzmy co chociaz 40 tysiecy. Koszt oleju jest niewspolmierny do pozniejszej naprawy skrzyni. Swoja droga wiele osob proponuje naprawe sterownika hydraulicznego, ale szczerze mowiac mialem juz z tym watpliwa przyjemnosc walczyc j jednak lepiej kupic nowy. :)

Domi
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Nadwozie: SW
Rok produkcji: 2004
Silnik: 1.6
LPG: Nie

Re: Wymiana oleju w Automacie

Post autor: Domi » poniedziałek 17 lut 2020, 10:35

Robiles wymianę pełna (dynamiczną) czy polowe (statyczna)?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Płyny/Filtry”