Nawiew nie działa

Problemy z klimatyzacją i ogrzewaniem w naszych pojazdach.
Awatar użytkownika
Uzdi
Administrator
Administrator
Reactions:
Nadwozie: SW
Rok produkcji: 2002
Silnik: 2.0 HDI
Typ Silnika: RHS
Moc: 107+
Kolor: EZAC

Re: Nawiew nie działa

Post autor: Uzdi » piątek 17 maja 2019, 02:22

janek9423
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Nadwozie: HB
Rok produkcji: 2004
Silnik: 1.4 16V
Moc: 85KM
Kolor: czarny
LPG: Tak

Post autor: janek9423 » piątek 17 maja 2019, 21:03

dmuchawa wyjęta, ale koledzy powiedzcie mi jedno - wysypało się z niej sporo tak jakby sadzy - widać że chyba wirnik był przypalony, albo mocno zawalony jakimś syfem. zrobiłem czyszczenie, specjalnym preparatem odświeżyłem styki ale za wiele to nie zmieniło - dmuchawa nadal staje w dogodnym dla siebie momencie i nie tylko w trakcie maksymalnej mocy ale także i przy innych (mniejszych) mocach nawiewu. jak sądzicie? jak się wysypało tyle tyłu (sadzy) to jest szansa że po wymianie jeża to ruszy, czy lepiej od razu szukać drugiej?
i pytanie drugie?
czy winę za stawanie nawiewu może ponosić panel klimatronika? czy raczej on tutaj za wiele znaczenia nie ma poza impulsem do zwiększenia/zmniejszenia mocy?

Awatar użytkownika
karolp1993
Moderator
Moderator
Reactions:
Silnik: 1.6 TU5JP4
Typ Silnika: NFU
Moc: 109

Post autor: karolp1993 » piątek 17 maja 2019, 22:48

janek9423 pisze:dmuchawa wyjęta, ale koledzy powiedzcie mi jedno - wysypało się z niej sporo tak jakby sadzy - widać że chyba wirnik był przypalony, albo mocno zawalony jakimś syfem. zrobiłem czyszczenie, specjalnym preparatem odświeżyłem styki ale za wiele to nie zmieniło - dmuchawa nadal staje w dogodnym dla siebie momencie i nie tylko w trakcie maksymalnej mocy ale także i przy innych (mniejszych) mocach nawiewu. jak sądzicie? jak się wysypało tyle tyłu (sadzy) to jest szansa że po wymianie jeża to ruszy, czy lepiej od razu szukać drugiej?
i pytanie drugie?
czy winę za stawanie nawiewu może ponosić panel klimatronika? czy raczej on tutaj za wiele znaczenia nie ma poza impulsem do zwiększenia/zmniejszenia mocy?
Panel klimatronika tylko steruje nawiewem. Wg mnie ta sadza to kurz, jak wiatrak się kręci lekko i swobodnie to ja bym samego jeża wymienił.

Posiadam PP2000 - Peugeot / Citroen oraz OPCOM - OPEL. Jeśli potrzebujesz pomocy - zapraszam na PW
Naprawiam przełączniki zespolone COM2000.

janek9423
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Silnik: 1.4 16V
Moc: 85KM
Kolor: czarny

Post autor: janek9423 » sobota 18 maja 2019, 06:35

Tak do końca nie wiem jak interpretować pojęcie lekko :) generalnie jakiś oporów tam nie ma za dużych ale do lekkości mu chyba trochę brakuje. Podjadę dzisiaj i zobaczę za ile sprzedadzą mi całą dmuchawe. Jak cena nie będzie o wiele wyższa niż sam jeż to może i wezmę komplet. Za dobrego jeża też trzeba zapłacić ponad 100..

Gerber
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Nadwozie: CC
Silnik: 2.0
LPG: Nie

Post autor: Gerber » wtorek 13 paź 2020, 22:55

Witam . Mam ten sam problem, nawiew wyłącza się i wyłącza po jakiejś chwili i znów wyłącza . Po przeczytaniu tego tematu wnioskuje że to jeż. Mam prośbę. Może ktoś wstawić jego zdjęcie i ewentualnie jakieś numery seryjne. Chcial bym go kupić zanim rozbiorę auto. Mieszkam na Gran Canaria i przesyłki z ebay idą tu około 2 tygodnie a nie chciał bym rozbierać tego 2 razy .

Awatar użytkownika
stroona
Moderator
Moderator
Reactions:
Nadwozie: CC
Silnik: 2.0 16V
Typ Silnika: RFN
Moc: 138KM
Kolor: Czarny
LPG: Nie

Post autor: stroona » wtorek 13 paź 2020, 23:14

Gerber pisze:
wtorek 13 paź 2020, 22:55
Witam . Mam ten sam problem, nawiew wyłącza się i wyłącza po jakiejś chwili i znów wyłącza . Po przeczytaniu tego tematu wnioskuje że to jeż. Mam prośbę. Może ktoś wstawić jego zdjęcie i ewentualnie jakieś numery seryjne. Chcial bym go kupić zanim rozbiorę auto. Mieszkam na Gran Canaria i przesyłki z ebay idą tu około 2 tygodnie a nie chciał bym rozbierać tego 2 razy .
Mam nowy zamiennik do sprzedania, ale nie wiem jak by to była wysyłka za granicę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Posiadam PP2000 oraz Lexię. Pomogę zamontować tempomat, wypalić FAP, zczytać oraz usunąć błędy, aktywować światła dzienne itp. Możliwy dojazd na terenie Śląska

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja/Ogrzewanie”