WYCZUWALNE RUCHY NA KIEROWNICY ?

Problemy z układem kierowniczym/wspomaganiem w naszych pojazdach.
ODPOWIEDZ
KondoR
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Nadwozie: SW
Rok produkcji: 2003
Silnik: 2.0
Moc: 90
LPG: Nie

WYCZUWALNE RUCHY NA KIEROWNICY ?

Post autor: KondoR » poniedziałek 22 paź 2018, 13:10

Witam,
Czy u Was też przy małej prędkości na niewielkich nierównościach kierownica chodzi prawo/lewo. (nie chodzi o drgania)
A przy większych też trzeba pilnować kierownicy - czuć ze raz w lewo raz w prawo ciągnie kierownica - nie ma takiej sztywności :/
Sprawdzona zbieżność, wyważanie kół, ciśnienie, końcówki drążków wymienione, sprężyny+łożyska wymienione.
Już zgłupiałem, czy on tak ma ?
Jechałem innym autem na nierównościach (nie duże), i na kierownicy nic nie czuć, a jak lekko palcem chce ruszyć kierownicę sztywna, w moim palcem bez problemu.
Myślę teraz ze z maglownicą coś nie tak? i jeśli coś ma do usztywnienia wspomaganie to też?
Co to może być? Czy za duże moje wymagania co do auta ???
Dzięki

Awatar użytkownika
karolp1993
Moderator
Moderator
Reactions:
Nadwozie: HB
Rok produkcji: 2004
Silnik: 1.6 TU5JP4
Typ Silnika: NFU
Moc: 109
LPG: Tak

Re: WYCZUWALNE RUCHY NA KIEROWNICY ?

Post autor: karolp1993 » poniedziałek 22 paź 2018, 13:11

Ja nic takiego nie zauważyłem.

Posiadam PP2000 - Peugeot / Citroen oraz OPCOM - OPEL. Jeśli potrzebujesz pomocy - zapraszam na PW
Naprawiam przełączniki zespolone COM2000.

Awatar użytkownika
WRQ
Klubowicz
Klubowicz
Reactions:
Nadwozie: Kombi
Silnik: 2.0 16V RFN
Typ Silnika: RFN
Moc: 100kW

Post autor: WRQ » poniedziałek 22 paź 2018, 14:32

Ja też nic takiego nie mam. W 307 w takiej sytuacji sprawdź poziom płynu wspomagania kierownicy, to auto ponoć lubi mieć MAX.
Takie objawy miałem w drugim aucie i winne było zużycie opon (a koła wyważone były... tylko nie do końca okrągłe).

KondoR
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:

Post autor: KondoR » poniedziałek 22 paź 2018, 22:38

Opony mam nowe, jakby drgania przy większych prędkościach były to tak szukałbym w kołach problemu.
To jakie objawy są jak jest mało płynu w układzie wspomagania? W sumie tam nie zaglądałem, myślę ze jak mało to kierownicą się ciężej kręci, tak jakby brakowało wspomagania, lub pompę będzie słychać. Nie rozwiąże problemu. W sumie nie wiem gdzie szukać i u kogo rozwiązania. Diagnostyka nic, mechanik nic.
U Was jak jedziecie to kierownica sztywna nie czuć jak lata lekko lewo/prawo ?

Awatar użytkownika
karolp1993
Moderator
Moderator
Reactions:

Post autor: karolp1993 » poniedziałek 22 paź 2018, 22:46

KondoR pisze:
poniedziałek 22 paź 2018, 22:38
Opony mam nowe, jakby drgania przy większych prędkościach były to tak szukałbym w kołach problemu.
To jakie objawy są jak jest mało płynu w układzie wspomagania? W sumie tam nie zaglądałem, myślę ze jak mało to kierownicą się ciężej kręci, tak jakby brakowało wspomagania, lub pompę będzie słychać. Nie rozwiąże problemu. W sumie nie wiem gdzie szukać i u kogo rozwiązania. Diagnostyka nic, mechanik nic.
U Was jak jedziecie to kierownica sztywna nie czuć jak lata lekko lewo/prawo ?
Właśnie jestem świeżo po wymianie maglownicy na używaną. Wspomaganie chodzi lżej niż poprzednio, ale jest efekt jak u Ciebie - szarpanie lewo prawo na nierównościach. Strasznie wkurza, wcześniej na pewno tego nie było. Nie mam zbieżności ustawionej, może to tego kwestia.

Posiadam PP2000 - Peugeot / Citroen oraz OPCOM - OPEL. Jeśli potrzebujesz pomocy - zapraszam na PW

KondoR
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:

Post autor: KondoR » poniedziałek 22 paź 2018, 23:07

Ja nadal szukam, ciągnie mnie do maglownicy, podobno śruba jest gdzie luzy usuwa.
Wkurzające to ja wiem, zwłaszcza na długie trasy - bawisz się kierownicą i pilnujesz :-)
Kiedyś jeździł jak po szynach, zapomniałem przyzwyczaiłem się do tego co jest, ruszyłem z tematem jak innym pojeździłem i mój zaczął denerwować.
Nie było, wymiana maglownicy i jest, to musi być wina maglownicy :-) lub jakaś jej regulacja ?

Awatar użytkownika
karolp1993
Moderator
Moderator
Reactions:

Post autor: karolp1993 » poniedziałek 22 paź 2018, 23:19

KondoR pisze:
poniedziałek 22 paź 2018, 23:07
Ja nadal szukam, ciągnie mnie do maglownicy, podobno śruba jest gdzie luzy usuwa.
Wkurzające to ja wiem, zwłaszcza na długie trasy - bawisz się kierownicą i pilnujesz :-)
Kiedyś jeździł jak po szynach, zapomniałem przyzwyczaiłem się do tego co jest, ruszyłem z tematem jak innym pojeździłem i mój zaczął denerwować.
Nie było, wymiana maglownicy i jest, to musi być wina maglownicy :-) lub jakaś jej regulacja ?
Ta śruba podobno jest nie do ruszenia w 307. Jedź zrób zbieżność i geometrię, może się poprzestawiało.

KondoR
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:

Post autor: KondoR » wtorek 23 paź 2018, 00:04

ja już jestem po wymianie końcówek drążków, sprężyn i łożysk, wyważanie kół, zbieżność , ciśnienie w kołach, nowe opony goodyear, i szukam punktu zaczepienia co można jeszcze ....

Awatar użytkownika
PaVuloniC
Klubowicz
Klubowicz
Reactions:
Nadwozie: Kombi
Silnik: 1.6 HDI
Typ Silnika: 9HZ
Kolor: Ciooorny

Post autor: PaVuloniC » wtorek 23 paź 2018, 01:08

wahacze (a raczej ich sworznie i tuleje) , tarcze (wiem że większość zaraz wiekszoś złapie ból kości ogonowej, ale akurat miałem taki przypadek w jednym z poprzednich samochodów)

KondoR
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:

Post autor: KondoR » wtorek 23 paź 2018, 17:56

PaVuloniC pisze:
wtorek 23 paź 2018, 01:08
wahacze (a raczej ich sworznie i tuleje) , tarcze (wiem że większość zaraz wiekszoś złapie ból kości ogonowej, ale akurat miałem taki przypadek w jednym z poprzednich samochodów)
tu nie chodzi o bóle kości, tylko żeby rozwiązać problem, bo teraz deszcze, pewnie zaraz błoto pośniegowe, to będzie można wyjść z siebie i stanąć obok. A czy ktoś wymieni czy nie jego indywidualna sprawa.
Moje pytanie stacja diagnostyczna, lub mechanik wykryją że coś nie tak na wahaczu ? Czy na zasadzie dobre, nie dobre, wymieniać w ciemno i liczyć że będzie dobrze ???

Jeśli chodzi o płyn do układu wspomagania, prawie max - więc jest OK - pomarańczowy.

Awatar użytkownika
karolp1993
Moderator
Moderator
Reactions:

Post autor: karolp1993 » wtorek 23 paź 2018, 19:15

U mnie zbieżność poprawiona "na oko" - nie jest idealnie, ale szarpanie kierownicy zdecydowanie mniejsze, choć jeszcze występuje.

kv77
Nowy
Nowy
Reactions:
Silnik: 2000

Post autor: kv77 » wtorek 08 paź 2019, 12:44

Odkopię temat. Kupiłem w tym roku samochód dla żony i ma takie same objawy jak opisuje autor tematu. Czy komuś udało się rozwiązać problem? Auto bardzo fajne, ale jeżdżenie z tak czułym układem kierowniczym jest bardzo uciążliwe. Zbieżności nie robiłem, ale opony nie wykazują żadnego nierównomiernego zużycia. Zawieszenie jest ok.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ kierowniczy”