ABS/ESP Fault + Antipollution

Problemy z układem hamulcowym, ABS/ESP w naszych pojazdach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
thekopite
Nowy
Nowy
Reactions:
Nadwozie: HB
Rok produkcji: 2004
Silnik: 2.0
LPG: Nie

ABS/ESP Fault + Antipollution

Post autor: thekopite » piątek 05 mar 2021, 13:50

Cześć,

kilka dni temu pojawił się błąd ABS/ESP. Po sprawdzeniu na PP2000 okazało się, że coś jest nie tak z czujnikiem ABS prawego tylnego koła. W pomiarze parametrów wszystkie czujniki na postoju pokazują 0, a prawy tył 655 :lol: Komunikat błędu: "Kalkulator ABS lub ESP | Stały błąd. Czujnik prędkości koło tylne prawe. Spójność".

Po dwóch dniach pojawił się kolejny błąd, a konkretnie Antipollution Fault. Tutaj PP2000 pokazało 4 błędy:
1. Kalkulator sterujący komputerem | Błąd stały odległy. Komunikacja CAN. Brak komunikacji z ABS.
2. Kalkulator sterujący komputerem | Błąd stały odległy. Komunikacja CAN. Brak komunikacji z ESP.
3. Kalkulator sterujący komputerem | Błąd przejściowy odległy. Komunikacja CAN. Brak komunikacji z ABS.
4. Kalkulator sterujący komputerem | Błąd przejściowy odległy. Komunikacja CAN. Brak komunikacji z ESP.

Pacjent: 2.0HDI, 107km

Zorientowałem się trochę w temacie tutaj w podobnych wątkach na forum i wiem, że przede wszystkim muszę sprawdzić odległość czujnika od bieżni, wyczyścić tam dokładnie, sprawdzić wtyczkę, wiązkę. Jednak zmartwił mnie bardziej ten błąd komunikacji z ABS/ESP. Czy to możliwe, że przez sam czujnik takie coś wystąpiło? Bo wcześniej miałem już problemy z ABS i dwa razy zmieniałem pompę, ale nigdy nie pojawił się problem komunikacji. Czy myślicie, że błąd silnika powinien zniknąć w momencie, gdy rozwiążę problem z ABSem?

Awatar użytkownika
Andrzejekpo
Nowy
Nowy
Reactions:
Nadwozie: SW
Rok produkcji: 2003
Silnik: 2.0
Typ Silnika: RHS
Moc: 79
Kolor: Bordowy

Re: ABS/ESP Fault + Antipollution