Dla zainteresowanych są ponownie smyczki klubowe viewtopic.php?f=19&t=73

Montaż czujników parkowania Peugeot 307CC

ODPOWIEDZ
korr95
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Nadwozie: CC
Rok produkcji: 2005
Silnik: 1997
Moc: 136
Kolor: Zielony ciemny
LPG: Tak

Montaż czujników parkowania Peugeot 307CC

Post autor: korr95 » poniedziałek 19 lis 2018, 18:35

Witam wszystkich, nie wiem czy to odpowiedni dział dla tego tematu ale dla mnie to poniekąd mały tuning mojego peugoeta 307CC, że nie posiadam seryjnych czujników parkowania a tyłu zbytnio nie widać a nie jest za krótki i cofanie odbywa się czasami na czuja zainwestowałem w czujniki parkowania Valeo dokładnie takie https://allegro.pl/valeo-czujniki-parko ... 37434.html , co o nich sądzicie ?

I teraz mam pytanie takie, czy ktoś może sam zakładał i wie jak w miarę bezpiecznie się do tego zabrać? czy konieczne jest ściąganie zderzaka? jeśli samemu nie podołam to ile mógłby wziąć elektromechanik/ gość który się tym zajmuje ?

Awatar użytkownika
stroona
Moderator
Moderator
Reactions:
Rok produkcji: 2004
Silnik: 2.0 16V
Typ Silnika: RFN
Moc: 138KM
Kolor: Czarny
LPG: Nie

Re: Montaż czujników parkowania Peugeot 307CC

Post autor: stroona » wtorek 20 lis 2018, 16:09

Montowałem dwukrotnie czujniki w CC. Najlepiej jest zdemontować zderzak, ale możliwy jest montaż czujników bez tej czynności. Pierwsze co robisz, to wiercisz otwornicą otwory w zderzaku, w miejscu, gdzie czujniki powinny być. Wkładasz w otwory czujniczki i przeciągasz kable na lewą stronę auta. Od wewnętrznej strony zderzaka, są zaczepy, gdzie powinny biec przewody, idą tamtędy także kable od podświetlenia rejestracji. Pod autem, po lewej stronie tłumika końcowego, w podłodze bagażnika znajdziesz gumową przelotkę, która prowadzi do bagażnika, od strony bagażnika znajdziesz ją za lewą tapicerką, którą należy zdemontować. Tam przeciągasz wszystkie kable od czujników. Pod plastikiem, przy bagażniku, nad zderzakiem znajdziesz zieloną kostkę, tam znajdziesz kabel podający napięcie do światła cofania, niestety tu ci nie pomogę, bo już nie pamiętam, który to był, musisz sprawdzić miernikiem. Masę najlepiej weź sobie z karoserii, koło tej przelotki znajdziesz śrubę, która jest wkręcona w karoserię, tam już jest jeden kabel z oczkiem. Centralkę zamontuj sobie tam, gdzie powinna być oryginalnie, czyli przymocowana od wewnętrznej strony plastiku z gniazdem pod zapalniczkę. Masz w zestawie wyświetlacz, więc będziesz musiał ciągnąć kable do kabiny, możesz to zrobić obok siłownika dachu, później za tapicerką przy tylnej kanapie, pod plastikowym progiem, aż do miejsca, gdzie będziesz miał ten wyświetlacz zamontowany. Ja mam sam brzęczek, więc wykorzystałem oryginalną instalację i zamontowałem brzęczek w miejscu, gdzie jest fabrycznie, czyli pod popielniczką. Jest z tym trochę zabawy, ale dasz radę. W razie pytań pisz śmiało.

Obrazek

Posiadam PP2000 oraz Lexię. Pomogę zamontować tempomat, wypalić FAP, zczytać oraz usunąć błędy, aktywować światła dzienne itp. Możliwy dojazd.

korr95
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:

Post autor: korr95 » wtorek 20 lis 2018, 19:37

Przeraża mnie trochę ten montaż, ja mam wersje bez wyświetlacza wiec o tyle mnie roboty, zobaczę jutro jak to wygląda i podejmę decyzje czy sam to zrobię czy zlecę to firmie montującej takie rzeczy, a ogólnie ktoś się orientuje ile może taki majster wziąć za założenie takich czujników ?

Awatar użytkownika
stroona
Moderator
Moderator
Reactions:

Post autor: stroona » środa 21 lis 2018, 06:11

Montaż nie jest skomplikowany, taka trochę dłubanina i zabiera trochę czasu, dasz radę sam, nie ma sensu pchać za to komuś pieniędzy do kieszeni.

Obrazek

Posiadam PP2000 oraz Lexię. Pomogę zamontować tempomat, wypalić FAP, zczytać oraz usunąć błędy, aktywować światła dzienne itp. Możliwy dojazd.

korr95
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:

Post autor: korr95 » środa 21 lis 2018, 10:49

stroona pisze:
wtorek 20 lis 2018, 16:09
Centralkę zamontuj sobie tam, gdzie powinna być oryginalnie, czyli przymocowana od wewnętrznej strony plastiku z gniazdem pod zapalniczkę. Ja mam sam brzęczek, więc wykorzystałem oryginalną instalację i zamontowałem brzęczek w miejscu, gdzie jest fabrycznie, czyli pod popielniczką. Jest z tym trochę zabawy, ale dasz radę. W razie pytań pisz śmiało.
Czyli rozumiem że żeby zamontować brzęczek to muszę ciągnąć instalacje przez całą kabinę przez lewa stronę od strony kierowcy, za skrzynka bezpieczników i zamontować pod popielniczka przy desce rozdzielczej od wewnętrznej strony ? Centralka rozumiem to jest ta puszka plastikowa gdzie podpina się wszystkie czujniki ?

Awatar użytkownika
stroona
Moderator
Moderator
Reactions:

Post autor: stroona » środa 21 lis 2018, 13:38

Jeśli masz zam brzęczek, to znacznie ułatwia sprawę, nie trzeba ciągnąć kabli do kabiny. Zrobię zdjęcia w jakie przewody trzeba się wpiąć.

Edit:

No więc tak.
Centralkę zamontuj sobie tak, jak na zdjęciu:
Centralka.JPG
Centralka.JPG (1.98 MiB) Przejrzano 213 razy
Zaraz za nadkolem, w podłodze bagażnika znajdziesz przelotkę, tamtędy przeciągnij sobie przewody od czujników:
Przelotka.JPG
Przelotka.JPG (1.56 MiB) Przejrzano 212 razy
Za plastikiem, do którego przymocujesz centralkę znajdziesz taką kostkę:
Kostka.JPG
Kostka.JPG (2.22 MiB) Przejrzano 212 razy
Tam obcinasz biały i zielony kabel. Ze swojego brzęczka odetnij kostkę z kawałkiem przewodu i przylutuj kable do tych odciętych od instalacji samochodu:
Kable.JPG
Kable.JPG (1.81 MiB) Przejrzano 212 razy
Pod popielniczką znajdziesz kostkę do oryginalnego brzęczka, odcinasz ją i lutujesz swój brzęczek:
Brzęczek.JPG
Brzęczek.JPG (1.25 MiB) Przejrzano 212 razy
Sygnał ze światła wstecznego weź z kostki przy tylnym pasie, jest to biały podwójny przewód tuż obok żółtego:
Wsteczny.JPG
Wsteczny.JPG (1.64 MiB) Przejrzano 212 razy
Masę przykręć do jakieś śrubki pod tapicerką:
Masa.JPG
Masa.JPG (1.27 MiB) Przejrzano 212 razy
To tylko tak strasznie wygląda, ale dasz radę sam to zrobić.

Pozdrawiam.

Obrazek

korr95
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:

Post autor: korr95 » niedziela 25 lis 2018, 14:36

A jeszcze mam pytanie z punktu widzenia technicznego mianowicie w instrukcji jest napisane, że przedział montażu czujników jest od 40 do 60 cm od ziemi do wysokości czujnika, fabrycznie w zderzaku u mnie jest jakieś 38cm , czy to nie przeszkodzi w funkcjonowaniu?? wiem, że są tam jakieś końcówki do ustawienia kąta położenia czujnika względem ziemi.

A druga sprawa jak mamy ten podwójny kabel biały koło żółtego (przedostatnie zdjęcie) to przecinamy te dwa kable i lutujemy czy wciskamy jakoś te kable w tą kostkę ? sory za tak durne pytania ale nigdy nie bawiłem się przy elektryce :P

Awatar użytkownika
stroona
Moderator
Moderator
Reactions:

Post autor: stroona » niedziela 25 lis 2018, 21:39

Jeśli chodzi o wysokość czujników, to raczej nie powinno to w niczym przeszkadzać, że będą 2 cm niżej.

Jeśli chodzi o białe kable, to nie przecinaj żadnego, zdejmij z jednego z nich trochę izolacji, przylutuj do niego kabel plusowy od centralki i zaizoluj.

Obrazek

korr95
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:

Post autor: korr95 » poniedziałek 26 lis 2018, 05:32

IMG_20181126_052928.jpg
IMG_20181126_052928.jpg (199.41 KiB) Przejrzano 175 razy
Też montowałeś w CC w tych miejscach na oryginalne czujniki 😂 ?

Awatar użytkownika
stroona
Moderator
Moderator
Reactions:

Post autor: stroona » poniedziałek 26 lis 2018, 07:51

Tak, w tych miejscach montowałem czujniki.

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning Elektroniczny”