Dla zainteresowanych są ponownie smyczki klubowe viewtopic.php?f=19&t=73

307 CC - skladany dach

Problemy z mechaniką w naszych pojazdach.
ODPOWIEDZ
gruniu
Nowy
Nowy
Reactions:
Nadwozie: CC
Rok produkcji: 2008
Silnik: 1.6

307 CC - skladany dach

Post autor: gruniu » środa 05 gru 2018, 09:43

witam wszystkich - jestem nowy

Musze wymienic samochod zonie. Obecnie jezdzi mondeo (juz dziadek - 1997) i pomyslalem o czyms innym, mianowicie 307 CC, raczej po lifcie.
Ona sie boi tego dachu, ale auto sie jej podoba. Ma jezdzic tylko po miescie, ewentualnie krotkie odcinki za miastem.
Czy dach mozna zlozyc recznie, w przypadku awarii? Jak z przeciekami? Ciagle czytam o tym aucie, ale jakos nie moge znalezc info o samodzielnym zlozeniu dachu.
Wiem, ze musi byc spelnionych kilka warunkow, co do automatyki - wyl/wl krancowki, plyn w pompie itd. Czy jest jakis komputer na bluethoot, ktory polaczy mnie (w przypadku awarii mechanizmu) z telefonem i odczytam bledy?
Lub jakis inym system odczytu bledow? Glupio jechac autem po miescie, z otwartym dachem do polowy :)

Awatar użytkownika
stroona
Moderator
Moderator
Reactions:
Rok produkcji: 2004
Silnik: 2.0 16V
Typ Silnika: RFN
Moc: 138KM
Kolor: Czarny
LPG: Nie

Re: 307 CC - skladany dach

Post autor: stroona » czwartek 06 gru 2018, 06:13

Wszystko znajdziesz na forum, wystarczy poszukać, nawet na youtube znajdziesz filmik z awaryjnym składaniem dachu.
viewtopic.php?f=30&t=2466

Z kalkulatorem dachu połączysz się tylko poprzez PP2000.

Obrazek

Posiadam PP2000 oraz Lexię. Pomogę zamontować tempomat, wypalić FAP, zczytać oraz usunąć błędy, aktywować światła dzienne itp. Możliwy dojazd.

Awatar użytkownika
bogdan02
Klubowicz
Klubowicz
Reactions:
Rok produkcji: 2004
Silnik: 2000
Moc: 140

Post autor: bogdan02 » czwartek 06 gru 2018, 20:32

Skoro po mieście to w razie deszczu pod przystanek autobusowy można się schować tylko niech żona poćwiczy parkowanie pod wiatą przystankową :lol: :lol:
Nie podchodź tak do tematu, To podzespół jak każdy inny, koło też może odpaść.
Jeśli to ma być samochód miejski to średnio wygodny do wsiadania i wysiadania, te długie drzwi na miejscach parkingowych też nie ułatwiają życia, wsadzanie dzieci do fotelika i takie tam.

majster86
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Rok produkcji: 2006
Silnik: 2.0
Typ Silnika: RHR

Post autor: majster86 » czwartek 06 gru 2018, 23:30

Ogólnie warto się zastanowić czy żonie pomysł z kabrio się spodoba i czy rzeczywiście będzie jeździć bez dachu bo jeżeli nie to ie ma sensu. Dla żony kiedyś kupiliśmy smarta cabrio bo smart to było jej marzenie ale niekoniecznie kabrio. Ja jak tylko jechałem smartem i jest dobra pogoda otwieram dach, tak się tym zaraziłem że w końcu kupiliśmy 307 cc. Niestety żona w tym frajdy nie ma i dach tylko ściąga jak jest naprawdę ciepło bo w smarcie nie ma klimy. dlatego jak ma takie obiekcje co do dachu to może lepiej kupić coś innego, nic na siłę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika - Inne”