Wskaźnik paliwa przy LPG

Tematy dot. instalacji gazowych w naszych 307-kach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zrobek1
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Nadwozie: Kombi
Rok produkcji: 2005
Silnik: 1587
Typ Silnika: NFU
Moc: 109 KM/80 kW
LPG: Tak

Wskaźnik paliwa przy LPG

Post autor: zrobek1 » sobota 28 wrz 2019, 18:47

Witam forumowiczów.
Zamontowałem instalacje LPG w swoim lwie 307 sw z 2005 r po lifcie silnik 1.6 16v i teraz moje pytanie. Czy u was też jak jeździcie na gazie to wskazówka paliwa spada w dół tak jakbyście jeździli na benzynie , bo u mnie się tak dzieje. W prawdzie pan co instalował LPG mówił że tak się będzie działo ale mówił też że komputer będzie sobie to korygował a ja wyjeździłem już drugi zbiornik gazu a rezerwa paliwa jak się paliła tak się pali chociaż wiem że mam około połowy baku paliwa i komunikat na komputerze też informuje że mam mało benzyny.
Czy to jest normalne i kiedy komputer skoryguje poziom benzyny , czy raczej jest coś nie tak.
Jeżeli chodzi o prace silnika to nie mam żadnych problemów interesuje mnie tylko ten rzeczywisty poziom paliwa.

derok
Klubowicz
Klubowicz
Reactions:
Nadwozie: Sedan
Rok produkcji: 2015
Silnik: 1,6

Re: Wskaźnik paliwa przy LPG

Post autor: derok » sobota 28 wrz 2019, 19:44

Koledzy moderatorzy podwieścież (że tak napisze po krakowsku) wątek o emulatorach w tym dziale. A kolega pytający niech przejrzy ten dział, bo najwięcej miejsca w nim zajmuje wątek o "WSKAŹNIKU PALIWA PRZY LPG"

Awatar użytkownika
kiniogs307
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Nadwozie: SW
Rok produkcji: 2006
Silnik: 1997
Moc: 140 KM
Kolor: EXL czarny OBSIDIEN

Post autor: kiniogs307 » czwartek 10 paź 2019, 10:10

miałem podobnie. założyłem emulator od pana Marka S. i śmiga. Emulator działa co jakiś czas i należy pamiętać żeby nie było więcej niż połowę zbiornika benzyny - wtedy emulator częściej się resetuje i wskazanie jest bardziej wiarygodne - u mnie tak to działa, na pełnym baku benzyny pokazywał cuda wianki. poza tym wątek o emulatorach - tam jest wszystko.

Awatar użytkownika
kaziobronchwicz
Nowy
Nowy
Reactions:
Nadwozie: HB
Rok produkcji: 2003
Silnik: 1.6 TU5JP4
Moc: 109
Kolor: czerwony

Post autor: kaziobronchwicz » sobota 07 mar 2020, 21:05

Potwierdzam, potrzebny emulator. Mam zamontowany przy zbiorniku paliwa. Trzeba wyłączyć silnik na kilka minut i wartość powraca do ostatniej po zalaniu Pb ( o ile nie jeździliśmy świadomie na benzynie oraz zimą, kiedy to dłużej czekamy na przełaczenie na LPG ) Przy dłuższej jeździe jednak wskazówka poziomu spada i trzeba to przyjąć z godnością na klatę :-)

Awatar użytkownika
emjot
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Rok produkcji: 2007
Silnik: EW10A
Moc: 140

Post autor: emjot » czwartek 23 lip 2020, 13:36

Tak jest niestety we wszystkich Francuzach... Tak samo miałem w C8. W obu był potrzebny emulator.

Wysłane z mojego Mi Note 10 Pro przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
kiniogs307
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Rok produkcji: 2006
Silnik: 1997
Moc: 140 KM
Kolor: EXL czarny OBSIDIEN

Post autor: kiniogs307 » piątek 04 wrz 2020, 08:04

Znajomy ma Hondę crv z fabrycznym LPG i niema emulatora założonego to też cuda mu pokazuje wskaźnik benzyny.

Awatar użytkownika
kaziobronchwicz
Nowy
Nowy
Reactions:
Rok produkcji: 2003
Silnik: 1.6 TU5JP4
Moc: 109
Kolor: czerwony

Post autor: kaziobronchwicz » sobota 26 wrz 2020, 22:50

Sorki za off top, ale może to komuś pomoże, mianowicie są rózne bajery z LPG np. ja mam jeszcze zagazowaną Fiestę MK VII 1.6 na zestawie STAG QBOX plus (podłaczone do OBD ) i tam powyżej 3500 Obr/min system otwiera co jakiś czas wtryski benzyny w celu chłodzenia głowicy. Piszę to dlatego, że po dłuższych jazdach autastrodowych, stan benzyny się zmniejsza i to jest normalne. Długo o tym bajerze nie wiedziałem :-) Rówież o tym, że kilka stopni przed przełączeniem na gaz, wtryski zaczynają pracować w celu rozruszania.

cichy117
Klubowicz
Klubowicz
Reactions:
Rok produkcji: 2001
Silnik: 1.6 16v
Moc: 110

Post autor: cichy117 » niedziela 27 wrz 2020, 08:25

To nie są żadne bajery. Rozgrzewanie wtryskiwaczy przydaje się kiedy jest chłodno, a wtryski są lekko przybrudzone i będą się kleić. Dlatego sterownik generuje kilka szybkich ruchów żeby po przełączeniu pracowały normalnie. Ja jednak zamiast rozgrzewania brudnych wtrysków wolę nie doprowadzić do ich zabrudzenia przez montaż dobrego filtra. Jeśli chodzi o dotryski to poprostu gazmen nie umie albo nie chce mu się dobrze wystroić instalacji, więc włącza dotryski. W dłuższym użytkowaniu głowicy i tak to nie uratuje, ale gaziarz będzie miał tłumaczenie że to nie od jego instalacji bo przecież są dotryski

ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa LPG”