Wskaźnik paliwa przy LPG

Tematy dot. instalacji gazowych w naszych 307-kach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zrobek1
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Nadwozie: Kombi
Rok produkcji: 2005
Silnik: 1587
Typ Silnika: NFU
Moc: 109 KM/80 kW
LPG: Tak

Wskaźnik paliwa przy LPG

Post autor: zrobek1 » sobota 28 wrz 2019, 18:47

Witam forumowiczów.
Zamontowałem instalacje LPG w swoim lwie 307 sw z 2005 r po lifcie silnik 1.6 16v i teraz moje pytanie. Czy u was też jak jeździcie na gazie to wskazówka paliwa spada w dół tak jakbyście jeździli na benzynie , bo u mnie się tak dzieje. W prawdzie pan co instalował LPG mówił że tak się będzie działo ale mówił też że komputer będzie sobie to korygował a ja wyjeździłem już drugi zbiornik gazu a rezerwa paliwa jak się paliła tak się pali chociaż wiem że mam około połowy baku paliwa i komunikat na komputerze też informuje że mam mało benzyny.
Czy to jest normalne i kiedy komputer skoryguje poziom benzyny , czy raczej jest coś nie tak.
Jeżeli chodzi o prace silnika to nie mam żadnych problemów interesuje mnie tylko ten rzeczywisty poziom paliwa.

derok
Klubowicz
Klubowicz
Reactions:
Nadwozie: HB
Rok produkcji: 2005
Silnik: 1,6b
Moc: 109

Re: Wskaźnik paliwa przy LPG

Post autor: derok » sobota 28 wrz 2019, 19:44

Koledzy moderatorzy podwieścież (że tak napisze po krakowsku) wątek o emulatorach w tym dziale. A kolega pytający niech przejrzy ten dział, bo najwięcej miejsca w nim zajmuje wątek o "WSKAŹNIKU PALIWA PRZY LPG"

Awatar użytkownika
kiniogs307
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Nadwozie: SW
Rok produkcji: 2006
Silnik: 1997
Moc: 140 KM
Kolor: EXL czarny OBSIDIEN
LPG: Tak

Re: Wskaźnik paliwa przy LPG

Post autor: kiniogs307 » czwartek 10 paź 2019, 10:10

miałem podobnie. założyłem emulator od pana Marka S. i śmiga. Emulator działa co jakiś czas i należy pamiętać żeby nie było więcej niż połowę zbiornika benzyny - wtedy emulator częściej się resetuje i wskazanie jest bardziej wiarygodne - u mnie tak to działa, na pełnym baku benzyny pokazywał cuda wianki. poza tym wątek o emulatorach - tam jest wszystko.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa LPG”