Czesc i czolem. 307 SW

Dział dla osób zainteresowanych kupnem Peugeot'a 307.
ODPOWIEDZ
PanManiek
Nowy
Nowy
Reactions:
Nadwozie: SW
Rok produkcji: 1990
Silnik: 1234
LPG: Planuje

Czesc i czolem. 307 SW

Post autor: PanManiek » piątek 11 wrz 2020, 11:01

Witam.
Spodobało mi się 307 SW. I takie tez auto bym chciał kupić. I tutaj parę pytań.
- Jaki jest maksymalny udźwig na dachu. W jeździe/postój. Pytam się głównie o namiot dachowy.
- Spal ktoś z was w aucie. Tz czy da się spać na przednim fotelu + środkowy lub po złożeniu 2 i 3 rzędu z tylu.
- Może ktoś podesłać foto z bagażnika po rozłożeniu 3 rzędu foteli?
- Spotkałem parę aut bez panoramy odniosłem wrażenie ze to atut SW, czy porostu ktoś sieje zamęt.
- Czy w schowku przed pasażerem była montowane chłodzenie? Jeśli tak to ile kosztuje schowek z chłodzeniem. I jak bardzo problematyczna jest wymiana?
- Z tylu na nadkolu czasem jest montowane jest gniazdo zapalniczki. Jakoś problematyczna jest rozbudowa na 2 gniazda lub dołożenie 2 gniazda z 2 strony auta. I jak wygląda sprawa gdy gniazda nie ma.
- Często pojawia się w ogłoszeniach info o panoramie lub solarze. Panorama wiem co to ale solar. Faktycznie tam jest solar czy tak piszą.
- Zamiana 5 na 7 osób. Czy z tylu jest już fabryczny pas. Czy trzeba go domontować? I jak wygląda tutaj rejestracja z 5 na 7.
- Jakie silniki są ok, a jakie nieok. Zwłaszcza jeśli idzie o instalacje LPG.
- Jakie są klimatyzacje. Widziałem kilka wersji i nie bardzo wiem która jest która.
- Jak auto radzi sobie w mieści i na długie trasy tez takie trasy gdzie wyboiście bywa.
- Bardzo przeszkadza panorama w słoneczny dzień podczas jazdy (odsunięta)?
- Osłona pod silnik ile kosztuje instalacja na co zwrócić uwagę.
PS: Jak już kupie to się przywitam.

Awatar użytkownika
Deli
Moderator
Moderator
Reactions:
Nadwozie: Kombi
Rok produkcji: 2002
Silnik: 2.0 HDI
Typ Silnika: RHS
Moc: 107km
Kolor: KKGC

Re: Czesc i czolem. 307 SW

Post autor: Deli » piątek 11 wrz 2020, 12:22

Na początek moja uwaga, a właściwie "ochrzan". Na 3/4 pytań, które zadałeś ( poza tymi z namiotem i spaniem ) są już dawno odpowiedzi na forum, trzeba usiąść i trochę poczytać, po to właśnie są tutaj trzymane wszystkie wątki. Nie róbmy z tego grupy FB, gdzie trzeba wszystko podtykać pod nos, bo nikomu nie chce się poszukać na własną rękę.

1. - Spotkałem parę aut bez panoramy odniosłem wrażenie ze to atut SW, czy porostu ktoś sieje zamęt.
AD1. To jest wersja kombi (break), nie ma panoramy, ma inny układ siedzeń i kilka pierdół, więcej możesz doczytać na forum

2. - Spal ktoś z was w aucie. Tz czy da się spać na przednim fotelu + środkowy lub po złożeniu 2 i 3 rzędu z tylu.
AD2. Co prawda w kombi, a nie w SW, ale po złożeniu kanapy mam idealnie płaską podłogę, po przesunięciu foteli do przodu bez problemu jestem w stanie się położyć i zamknąć klapę.

3.- Czy w schowku przed pasażerem była montowane chłodzenie? Jeśli tak to ile kosztuje schowek z chłodzeniem. I jak bardzo problematyczna jest wymiana?
AD3."Chłodzenia" jako lodówki nigdy nie było, tam jest tylko zrobiony nawiew z klimatyzacji i przyznam szczerze, że działa słabo, w lato jakieś słodkie przekąski i tak się tam rozpuszczcają.

4. - Z tylu na nadkolu czasem jest montowane jest gniazdo zapalniczki. Jakoś problematyczna jest rozbudowa na 2 gniazda lub dołożenie 2 gniazda z 2 strony auta. I jak wygląda sprawa gdy gniazda nie ma.
AD4. Z tym gniazdem bywa różnie, bo o ile miejsce zaznaczone jest w każdym aucie, nawet takim bez gniazda, to nie zawsze tam pod spodem będzie wiązka, w moim aucie przykładowo jej wcale tam nie było. Jeśli będzie gniazdo/wiązka, to rozbudowa na 2 nie stanowi problemu, no chyba że chcesz zasilać z niego elektrownię atomową, to wtedy trzeba będzie pociągnąc nowe przewody z zasilaniem z akumulatora.

5. - Często pojawia się w ogłoszeniach info o panoramie lub solarze. Panorama wiem co to ale solar. Faktycznie tam jest solar czy tak piszą.
AD5. Mylne nazewnictwo dla dachu panoramicznego

6. - Zamiana 5 na 7 osób. Czy z tylu jest już fabryczny pas. Czy trzeba go domontować? I jak wygląda tutaj rejestracja z 5 na 7
AD6. Każde SW wyjechało z fabryki przystosowane do przewozu 7 osób i obowiązkowo powinno być na tyle zarejestrowane bez względu na ilość foteli w środku, czy akutalnie jest 5 osobnych, czy 7. To tylko u nas w kraju potrafią wszystko zepsuć i 7 osobowe SW rejestruje się na 5, bo akutalnie było 5 foteli w aucie.

7. - Jakie silniki są ok, a jakie nieok. Zwłaszcza jeśli idzie o instalacje LPG.
AD7. W 307 tak naprawdę nie ma złego silnika, jeśli chcesz kupić SW z LPG, to według mnie dużego wyboru nie masz, bo jeden silnik 2.0 benzyna, 1.6 się nie nadaje do kombiaka.

8. - Jakie są klimatyzacje. Widziałem kilka wersji i nie bardzo wiem która jest która.
AD8. Przedlift, klima manualna, klimatronik ( automatyczna ), polift klima manualna i klimatronik dwustrefowy, osobna temperatura dla kierowcy i pasażera.

9. - Jak auto radzi sobie w mieści i na długie trasy tez takie trasy gdzie wyboiście bywa.
AD9.Tutaj mamy dwie sprzeczności, bo widzę że szukasz auta typowo na wypady wakacyjne, więc dziwi mnie wybór benzyny zamiast diesla. W trasie bez szału, krótka 5 biegowa skrzynia, wysokie obroty. Komfort dla jednych dobry, a mnie po "zboczeniu" przez hydractive w c5 wydaje się, że auto jeździ jak taczka.

10.- Osłona pod silnik ile kosztuje instalacja na co zwrócić uwagę
AD10. Żeby nie odpadła.

PP2000/Diagbox - PW
PUG 307 | deli viewtopic.php?f=7&t=6535

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kupuję Peugeot'a 307”