Zarowki

Ledy, zmiany wyglądu, części od innych aut - modyfikacje
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Deli
Moderator
Moderator
Reactions:
Nadwozie: Kombi
Rok produkcji: 2002
Silnik: 2.0 HDI
Typ Silnika: RHS
Moc: 107km
Kolor: KKGC

Re: Zarowki

Post autor: Deli » czwartek 04 lut 2021, 16:03

youngmaster pisze:
czwartek 04 lut 2021, 14:20
Jak sprawdzić czy mogę zamonować xenony w swoim 307 CC wersja po lifcie,? to kwestia przeróbek czy wymiany całej lampy?
Dołożyć oryginalny zawsze można, ale są to spore koszta i jest to kompletnie nieopłacalne, biorąc pod uwagę to, że nawet tania chińska soczewka bije na głowę oryginalne z 307. Ja dokładałem u siebie w przedlifcie, zmieniona soczewka, dołożone przetwornice, więcej możesz przeczytac sobie w temacie mojego auta. Przeróbką zajęła się zewnętrzna firma, tanio może nie było, ale efekt wart każdej złotówki według mnie :) Jedyne co bym teraz zmienił, to olał bixenon i juz poszedł od razu w biled. Jeździłem Mondeo Mk4 na soczewkach Koito i efekt jest jeszcze lepszy, ogromna ilość światła nawet w porównaniu do xenonu. Nad legalnością rozwiązania nie będę dyskutował, każdy robi jak uważa, dla mnie osobiście poprawa bezpieczeństwa jest znaczna.

PP2000/Diagbox - PW
PUG 307 | deli viewtopic.php?f=7&t=6535
Nie znam się na niczym, więc chętnie udzielę odpowiedzi na wszystkie pytania

Awatar użytkownika
youngmaster
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Nadwozie: CC
Rok produkcji: 2007
Silnik: 1997

Post autor: youngmaster » piątek 05 lut 2021, 16:52

Stitch pisze:
czwartek 04 lut 2021, 15:01
youngmaster pisze:
czwartek 04 lut 2021, 14:20
Deli pisze:
poniedziałek 01 lut 2021, 19:12
youngmaster pisze:
poniedziałek 01 lut 2021, 18:51
Cześć, odświeżam temat, jakie zarówki kupić h1 i h7, obecnie mam taką brzydką żółtą barwę a chchiałbym biały, neutralny kolor? Co polecacie i aby nie przepalały się za szybko?
Nie wiem co tak wszyscy patrzą tylko na tą barwę światła, u siebie zakładałem xenon i chciałem specjalnie jak najbardziej zbliżony do światła dziennego / żółtawego, bo na tych niebieskich nie da się w nocy jeździć. Kup sprawdzoną opcję, czyli Tungsram 120, może nie będzie kolorem przypominać ledów, ale chociaż będziesz widział, gdzie jedziesz :)
Jak sprawdzić czy mogę zamonować xenony w swoim 307 CC wersja po lifcie,? to kwestia przeróbek czy wymiany całej lampy?

Dodano po 2 minutach 12 sekundach:
Stitch pisze:
wtorek 02 lut 2021, 19:27
Deli pisze:
poniedziałek 01 lut 2021, 19:12
youngmaster pisze:
poniedziałek 01 lut 2021, 18:51
Cześć, odświeżam temat, jakie zarówki kupić h1 i h7, obecnie mam taką brzydką żółtą barwę a chchiałbym biały, neutralny kolor? Co polecacie i aby nie przepalały się za szybko?
Nie wiem co tak wszyscy patrzą tylko na tą barwę światła, u siebie zakładałem xenon i chciałem specjalnie jak najbardziej zbliżony do światła dziennego / żółtawego, bo na tych niebieskich nie da się w nocy jeździć. Kup sprawdzoną opcję, czyli Tungsram 120, może nie będzie kolorem przypominać ledów, ale chociaż będziesz widział, gdzie jedziesz :)
halo halo. swiatlo dzienne ma 4300k czyli biel :P 3000k to cieply bialy, a w dol to zolty, do 6000k zimny bialy, a potem juz wchodzimy na fiolet przy 12000k i czerwien powyzej 20000k :P
sie czepiam, bo ludzie tego nie rozgraniczaja i dzienne biale nazywaja zoltym :P
A zimniejsze swiatlo wyostrza szczegoly na drodze.
Problem z barwionymi żarówkami jest taki, że filtr zabiera niestety lumeny (ilość światła).. :/
A kolega jakich żarówek używa?
ja w kombi mam ori xenony, a w CC ledy o barwie 6000k. xenon w deszczu to koszmar :)

zestaw hid możesz założyc bez problemu, a jak chcesz full ori to lampy, zderzak ze spryskami, inny zbiornik płynu do szyby, wahacze z czujnikami. duzo zabawy. Ja w cc dolozylem tylko uniwersalne spryskiwacze do ledow i nikt sie nie czepia na kontrolach, światła ustawione na skp :)
A w swoim CC to jakie dałeś ledy, bo czytałem o Philipsach LED - retrofit. Może masz jakiś link no i takie pytanie laika rozumiem ze trzeba wymienić zarówno żaróki H1 i H7 tak?

Awatar użytkownika
Stitch
Klubowicz
Klubowicz
Reactions:
Nadwozie: CC
Rok produkcji: 2007
Silnik: 2.0 HDi
Typ Silnika: RHR
Moc: 170
Kolor: EXLD

Post autor: Stitch » piątek 05 lut 2021, 18:28

@youngmaster nie no, możesz wymienić sobie tylko krótkie albo długie, wybór nalezy do Ciebie.
H1 mam takie
39,30 zł 53%OFF | T5 H1 żarówki LED do reflektorów DC12V 24V H1 lampa czołowa Led żarówki 2 strony chipy COB reflektor samochodowy światła Led dla Civic
https://a.aliexpress.com/_uhKeIF

H7 i H11 mam takie
26,46 zł 13%OFF | 1PC H7 LED H4 H11 H1 9005 9006 żarówki LED do reflektorów samochodowych Hi-Lo wiązka 6000K reflektor samochodowy światła samochodowe Led 12v Car Styling H
https://a.aliexpress.com/_vWWoNh

co więcej. H1 z serii bez wirnika siedzi w bravo u brata i świeci równie fajnie, a zajmuje mniej miejsca :)

chcesz to Ci zrobię porownanie LED do Xenon

PP & Diagbox via Priv
Cars:
1. 307CC
2. 307SW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning optyczny, modyfikacje”