Wymiana czujnika klamki -inne spojrzenie

Tematy/pytania dotyczące jedynie modelu CC
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jacekczewa
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Nadwozie: CC
Rok produkcji: 2004
Silnik: 1.6
Typ Silnika: NFU
Moc: 110
Kolor: Niebieski
LPG: Tak

Wymiana czujnika klamki -inne spojrzenie

Post autor: jacekczewa » środa 19 maja 2021, 20:29

W prawych drzwiach w zakupionym aucie nie działał czujnik dotykowy klamki. Używka klamki 230 zeta, nowa w ASO 600 zeta. Zaopatrzyłem się w klamkę używaną od Peugeota 308 cc z 2011 roku klamka prawie taka sama a chodzi właściwie tylko o czujnik z klamki . Samą klamkę rozbiera się w 30 sek. Na 2 połówki. Samo wymontowanie klamki nie należy do najprostszych ale mając trochę samozaparcia można ją wypiąć po rozebraniu tapicerki drzwi w jakieś 5 minut.

Na zdjęciu pierwszym od dołu stary czujnik tu u góry były blaszki stalowe które skorodowały i odpadły.

Nowy czujnik jest troczkę dłuższy jak widać na zdjęciach ale mieści się bezproblemowo. Blaszki w nowym czujniki są aluminiowe więc na pewno dłużej wytrzymają.
W podstawie klamki trzeba tylko wyciąć obcinaczkami plastikowe żebra utrzymujące stary czujnik. Nowy czujnik musi być przesunięty jak najbardziej do przodu żeby była dobra czułość przy dotykaniu.
Działa elegancko. Mam jeszcze jeden żakupiony tak na wszelki wypadek... i stówka zaoszczędzona na jednej sztuce.

Nie trzeba demontować szyby , największym problemem jest odblokowanie kłamki od takiego białego małego dynksa który powoduje otwieranie zamka zrobiłem to długim zaostrzonym prętem fi 5 mm jak widać na zdjęciu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
wojasheck
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Rok produkcji: 2006
Silnik: 2.0
Typ Silnika: RHR
Moc: 136
Kolor: LKR
LPG: Nie

Re: Wymiana czujnika klamki -inne spojrzenie

Post autor: wojasheck » czwartek 10 cze 2021, 11:20

Dobra robota! Ja przekładałem używany z 307CC. Rozbiórka poszła gładko ale przy składaniu ten biały dynks mi się wypiął z prowadnicy i ile nawyzywałem że zepsułem a wystarczyło docisnąć żeby wskoczyło na miejsce :) Obrazek

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
jacekczewa
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Rok produkcji: 2004
Silnik: 1.6
Typ Silnika: NFU
Moc: 110
Kolor: Niebieski
LPG: Tak

Re: Wymiana czujnika klamki -inne spojrzenie

Post autor: jacekczewa » środa 16 cze 2021, 15:50

To prawda z tym dynksem jest zabawa trzeba troszkę pokombinować.....

ODPOWIEDZ

Wróć do „CC - Kabriolet”