problemy z dachem

Tematy/pytania dotyczące jedynie modelu CC
ODPOWIEDZ
grzegorz0812
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Nadwozie: CC
Rok produkcji: 2007
Silnik: 1600
Kolor: szary

problemy z dachem

Post autor: grzegorz0812 » niedziela 26 lip 2020, 23:01

a więc tak parę dni temu żona otworzyła dach który już się nie zamkną (zrobiłem to awaryjnie).po dwóch dniach silniczek szyby kierowcy dostał zwarcia i się cały stopił(szczęście że żona mnie poinformowała że coś śmierdzi bo pewnie samochód poszedł by z dymem)przy awaryjnym składaniu ciężko klapa się zamykała po czym stwierdziłem że spadła jedna z linek przy siłowniku klapy.teraz jest tak ,klapa chodzi lotki też, rygle w dachu chodzą bez problemu a dach ani nie drgnie.tapicerkę w bagażniku mam zdjętą przycisk od żaluzji zwarłem i nic.pompa musi być sprawna skoro rygle chodzą bo to jest zdaj się hydrauliczne.zajrzałem do pompy olej jest na połowie czy może być zapowietrzona to nie umiem zdjagnozować.a przy pompie są przekazniki?jak tak to jak je sprawdzić.bezpieczniki sprawdzone i dobre.wyskakują mi komunikaty dwa.zdjęcia. posiadam lexie ale za nic nie umiem się nią posługiwać gdyby ktoś był łaskaw opisać gdzie i w jakie kalkulatory wejść by zdjagnozować sensownie problem był bym wdzięczny.mam jeszcze pytanko za plastikiem w którym jest oświetlenie bagażnika i mikro styk żaluzji jest jakiś modół z wieloma wtyczkami,co to jest?

Dodano po 21 godzinach 56 minutach 17 sekundach:
możecie mi jakoś pomóc ??? coś podsunąć , podpowiedzieć jakoś doradzić.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
stroona
Moderator
Moderator
Reactions:
Rok produkcji: 2004
Silnik: 2.0 16V
Typ Silnika: RFN
Moc: 138KM
Kolor: Czarny
LPG: Nie

Re: problemy z dachem

Post autor: stroona » poniedziałek 27 lip 2020, 22:15

Pompa pracuje kiedy klapa bagażnika skończy się otwierać i lotki się wysuną, a dach stoi ? Przy pompie są chyba 2 przekaźniki, pamiętam że są takie same, możesz zamienić je miejscami i sprawdzić czy jest jakaś różnica. Możesz przesłać zdjęcie tego modułu ? Obstawiam na moduł czujników cofania, ale tam są 2 wtyczki.
W PP2000 możesz sprawdzić jaki dokładnie jest błąd, możesz też sprawdzić parametry podczas otwierania dachu. Wejdź w test kalkulatorów/otwory/dach składany.

Posiadam PP2000 oraz Lexię. Pomogę zamontować tempomat, wypalić FAP, zczytać oraz usunąć błędy, aktywować światła dzienne itp. Możliwy dojazd na terenie Śląska

grzegorz0812
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:

Post autor: grzegorz0812 » poniedziałek 27 lip 2020, 23:14

jutro to sprawdzę ale chyba pompy nie słychać.zdjęcie modułu zrobię jutro i prześlę.ok dzięki spróbuję jutro coś zrobić w pp2000 i prześlę zdjęcia błędów.

Dodano po 12 minutach 28 sekundach:
a jeszcze jedno bo chyba będzie mnie czekało kupno modułu szyby miałem wstawiony nie orginalny i to w dodatku z anglika gdzie mogę kupić oprócz allegro lub olx jakieś sklepy internetowe.szukam i nie mogę wyczaić takiego który by miał ten sam nr części na obudowie ten który był to silniczek cały się stopił ale wydaje mi się że płytka nie ucierpiała a sam zapasowy silniczek mam tylko trochę się boje to parować razem i wstawiać bo jakaś przyczyna tego zwarcia musiała być i nie wiem czy to wina elektroniki czy samego silniczka była.

grzegorz0812
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:

Post autor: grzegorz0812 » środa 29 lip 2020, 09:33

Podłączyłem samą płytkę i dach zaczął działać ale jak podłączyłem naped to wszystkie szyby działały oprocz kierowcy i dach przestał działać.odpiołem silniczek i dach też nie działał.zacząłem się rozglądać za modułem ale widzę że to bardzo deficytowy towar lewego w wersji europa nigdzie nie mogę znaleźć z prawej strony silniczek ma takie nr. Jak na zdjeciu:
To jakie dokladnie ma mieć nr.moduł po lewej stronie.obecny ktory mialem miał całkowicie inne nr. I działał ale pp 2000 go nie wi dzial a wiec chciał bym dobrać tak by było jak najbardziej zbliżony do oryginału.ile coś takiego może kosztować w aso?bo przypuszczam że w zwykłym sklepie motoryzacyjnym nie kupię.patrzę po internetowych sklepach ale nigdzie nie ma.

Dodano po 7 godzinach 13 minutach 54 sekundach:
20200729_162412.jpg
Poradzcie coś bo mi już ręce opadają.na drugim zdjęciu jest moduł który jest podpiety i to chyba nie jest wina tego ze jest zdekompletowany (silniczek mi sie stopił widać go na zdjęciu) bo po pierwsze oprócz szyby kierowcy działają wszystkie inne także lusterka a po drogie mam jeszcze jedną płytkę tylko od zwyklego i na bank wszystko działało na niej tylko szyba się nie uchylała przy otwieraniu a teraz jest tak samo jak na tej zamontowanej a po trzecie w takim stanie wczoraj przez chwilę działało wszystko.parę razy go zdazylem otworzyć i zamknąć po jakimś czasie przychodzę zamontować plastiki a tu zong i co moze być???.

Awatar użytkownika
stroona
Moderator
Moderator
Reactions:

Post autor: stroona » czwartek 30 lip 2020, 09:31

Ostatnio na facebookowej grupie widziałem, że ktoś miał do sprzedania moduły szyb. Musisz też pamiętać, by kupić taki sam, czyli z funkcją składania lusterek, bo widzę że taki masz. Ten moduł na ostatnim zdjęciu, to centralka od nieoryginalnych czujników cofania.

Posiadam PP2000 oraz Lexię. Pomogę zamontować tempomat, wypalić FAP, zczytać oraz usunąć błędy, aktywować światła dzienne itp. Możliwy dojazd na terenie Śląska

grzegorz0812
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:

Post autor: grzegorz0812 » czwartek 30 lip 2020, 15:22

To by się zgadzało z tą centralka bo w samochodzie mam założony osobny wyświetlacz pod radiem i tam mi pokazuje podczas cofania.a jak bym chciał wrócić do oryginału to czego musiał bym szukać?

Macko73
Klubowicz
Klubowicz
Reactions:
Nadwozie: Kombi
Rok produkcji: 2003
Silnik: 1,6
Moc: 110

Post autor: Macko73 » czwartek 30 lip 2020, 23:16

Jak płytka Ci działa to wystarczy zamontować ja do samego nie spalonego silniczka i powinno śmigać .

Awatar użytkownika
stroona
Moderator
Moderator
Reactions:

Post autor: stroona » piątek 31 lip 2020, 09:31

Macko73 pisze:
czwartek 30 lip 2020, 23:16
Jak płytka Ci działa to wystarczy zamontować ja do samego nie spalonego silniczka i powinno śmigać .
Być może i tak, ale nie wiadomo co spowodowało spalenie silniczka. Jak będzie moduł walnięty i będzie cały czas podawał napięci na silnik, to sytuacja się powtórzy.

grzegorz0812
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:

Post autor: grzegorz0812 » piątek 31 lip 2020, 10:35

A ja tak dumałem 😄 nad tym jak mogło dojść do zwarcia i wymyśliłem ze to bylo tak plytka była z anglika wstawiona do silniczka w wersji eu.byla zrobiona ""żeźba"(wyciety kawałek plastiku)nawet w zeszłym roku gdzieś tu foto wstawiłem bo już myślałem to wymienić(ale jak działało to po co przepłacać) i być może wystajaca część płytki mogła dotykać ośki silniczka i powodować zwarcie.bo płytkę jak narazie udało mi się uruchomić i wszystko działa prawidłowo oprócz szyby kierowcy bo chodzi skokowo i nie mogę jej właściwie zaprogramować.

Dodano po 9 minutach 50 sekundach:
https://allegro.pl/oferta/silniczek-szy ... 9539848889

Takie cos mi przypasuje ponizej jeszcze zdjecie naklejki z modulu

grzegorz0812
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:

Post autor: grzegorz0812 » niedziela 02 sie 2020, 13:22

Stanęło na tym że szyba kierowcy chodzi skokowo w górę i w dół, ale najgorsze jest to że podczas otwierania szyba uchyla się ok. Powiedzmy 5 cm. a po zamknięciu wsuwa ok 2 cm i zostaje szczelina.może to być objaw uszkodzonego czujnika drzwi? Jest to do zdjagnozowania w pp2000.uruchomiłem domykanie szyb z pilota(przenajmniej tak sadze) i mi nie działa.próbowałem programować szybę przyciskami i nic to nie daje w pp2000 robilem telekodowanie i nic, choć nie wiem czy robilem to dobrze gdyby ktoś mógł to dokladnie opisać jak ,w jakiej pozycji szyba ma być itd.przed kupnem nowego modułu chciał bym sprawdzić wszystkie możliwości.głupio by było wydać " pińset " a tu okazala by sie jakaś błahostka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CC - Kabriolet”