Przebieg, zużywanie się części

Tematy/pytania dotyczące jedynie modelu CC
ODPOWIEDZ
LoKo6264
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Nadwozie: Kombi
Rok produkcji: 2004
Silnik: 1.6

Przebieg, zużywanie się części

Post autor: LoKo6264 » niedziela 02 lut 2020, 17:09

Witam, przymierzam się do zakupu peugota 307cc i zastanawiam się nad przebiegiem. Na wszystkich aukcjach jest najczęściej 140-180 tyś. przebiegu. Czy często są to realne przebiegi czy kręcone? Z jednej strony na 15-17 letnie auto zdaje się być kręcone, ale z innej jest to jednak kabriolet i myślę, że dużo osób kupuje je nie jako auto rodzinne, na duże podróże, a często jako 2 auto do przjechania się w wiosnę/lato z otwartym dachem czy też w innym celu. Pytam z powodu, iż miałem już 2 auta, jedno 20 letnie drugie 22 letnie i była z nimi masa rzeczy do zrobienia z powodu zużycia się części przez czas i przebieg. I nie mówię tu tylko o czymś podstawowym typu klocki, zawieszenie itp., tylko w drugim aucie rozpadła się przez to skrzynia biegów, a jak wiadomo - mały wydatek to nigdy nie jest. Stąd się zastanawiam, czy te przebiegi są realne, a zwłaszcza czy te droższe części, które się mogą z biegem czasu same z siebie rozpaść, to trzeba się o nie martwić w tym aucie, gdyż nie jest ono aż tak stare i nie ma aż takich przebiegów jak moje dwa poprzednie?

Awatar użytkownika
Stitch
Klubowicz
Klubowicz
Reactions:
Nadwozie: CC
Rok produkcji: 2007
Silnik: 2.0 HDi
Typ Silnika: RHR
Moc: 163
Kolor: Black Obsidien

Re: Przebieg, zużywanie się części

Post autor: Stitch » niedziela 02 lut 2020, 17:13

Na wszystkich aukcjach jest najczęściej 140-180 tyś. przebiegu. Czy często są to realne przebiegi czy kręcone? Z jednej strony na 15-17 letnie auto zdaje się być kręcone, ale z innej jest to jednak kabriolet i myślę, że dużo osób kupuje je nie jako auto rodzinne, na duże podróże, a często jako 2 auto do przjechania się w wiosnę/lato z otwartym dachem czy też w innym cel

był juz o tym temat :P nawet wczoraj. Za granicą to i może tak. W PL to nie są żadne ferrari, ludzie często kupują je jako główne samochody u nas :) ja w przebieg bez popracia tego dowodami z napraw nie uwierzę.

Nie napisales w ogole jakiego silnika szukasz, a to wazna informacja. Poza tym, CC nie rozni sie niczym od zwyklego 307, a to mozna podsumowac, ze mechanicznie te auta nie sa awaryjne, Conajwyzej pierdoly z elektronika, ale tez nie jakies drogie, bardziej upierdliwe.

I love to watch the world burn.

LoKo6264
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:

Post autor: LoKo6264 » niedziela 02 lut 2020, 17:20

Szczerze to jaki znajdę taki będzie, nie jestem zbyt wymagający, ale mam też na uwadze, po przejrzeniu forum, że 1.6 przy tej masie to zbytnio nie idzie. A powiedz mi jeszcze czy są jakieś znaczące różnice w rocznikach? Chodzi mi głównie o roczniki od 2003 do 2005, bo 2006 rocznik i w górę, to już większe ceny i starczy mi funduszy. Bo jednak jak w pierwszym modelu coś było awaryjnego, często wadliwego itp., to nie wiem czy się nie interesować tylko 2004 i 2005 rocznikiem. Jednak często jak miałem tamte 2 auta i szukałem na internecie informacji o danej usterce to były posty, że tu to częsta usterka a w 4 lata młodszym tym modelu to dopiero naprawili :D

Awatar użytkownika
Stitch
Klubowicz
Klubowicz
Reactions:

Post autor: Stitch » niedziela 02 lut 2020, 17:36

LoKo6264 pisze:
niedziela 02 lut 2020, 17:20
Szczerze to jaki znajdę taki będzie, nie jestem zbyt wymagający, ale mam też na uwadze, po przejrzeniu forum, że 1.6 przy tej masie to zbytnio nie idzie. A powiedz mi jeszcze czy są jakieś znaczące różnice w rocznikach? Chodzi mi głównie o roczniki od 2003 do 2005, bo 2006 rocznik i w górę, to już większe ceny i starczy mi funduszy. Bo jednak jak w pierwszym modelu coś było awaryjnego, często wadliwego itp., to nie wiem czy się nie interesować tylko 2004 i 2005 rocznikiem. Jednak często jak miałem tamte 2 auta i szukałem na internecie informacji o danej usterce to były posty, że tu to częsta usterka a w 4 lata młodszym tym modelu to dopiero naprawili :D
o przedlifcie to @stroona sie moze wypowiedzieć. ja polift. w każdym razie jedyne co ogolnego to sprawdzić czy byl w aso na wymianie wadliwej wiązki abs. a reszta to juz konkretnie jaki silnik

LoKo6264
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:

Post autor: LoKo6264 » niedziela 02 lut 2020, 18:01

Jakby nie była, to jakie są tego koszty plus minus? Najlepiej jakie w aso a jakie poza aso, bo jeśli to coś drogiego, to tu różnica może być ogromna. Silnik najprawdopodobniej będzie 2.0, bo z 1.6 jest bardzo mało aukcji

Awatar użytkownika
Stitch
Klubowicz
Klubowicz
Reactions:

Post autor: Stitch » niedziela 02 lut 2020, 20:56

LoKo6264 pisze:
niedziela 02 lut 2020, 18:01
Jakby nie była, to jakie są tego koszty plus minus? Najlepiej jakie w aso a jakie poza aso, bo jeśli to coś drogiego, to tu różnica może być ogromna. Silnik najprawdopodobniej będzie 2.0, bo z 1.6 jest bardzo mało aukcji
aso jest zobowiazane do darmowej wymiany jesli akcja serwisowa obejmuje dane auto.

2.0 benzyna czy diesel? ;)

LoKo6264
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:

Post autor: LoKo6264 » niedziela 02 lut 2020, 22:00

Benzyna. I z gazem jeśli to ma jakieś znaczenie :)

Awatar użytkownika
Michalem
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Rok produkcji: 2005
Silnik: 2.0
Typ Silnika: RFN
Moc: 136
LPG: Tak

Post autor: Michalem » środa 05 lut 2020, 23:55

Chcesz moge Ci sprzedac 2.0 benzyna + 3 letni gaz BRC, czarny 2005r. przedlift :D ja już jeżdżę nim ponad 3 lata :D dowiesz się o nim wszystko co moja wiedza posiada :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „CC - Kabriolet”