Opony zimowe...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ziela
Klubowicz
Klubowicz
Reactions:
Nadwozie: SW
Rok produkcji: 2003
Silnik: 2,0
Typ Silnika: RFN
Moc: 136
LPG: Tak

Re: Opony zimowe...

Post autor: Ziela » niedziela 06 paź 2019, 22:59

Z oponami każdy ma inne podejście...niestety albo i stety. Ale zgadzam się z Deli, że na oponach nie warto oszczędzać o od tego zależy nasze bezpieczeństwo, ba innych uczestników ruchu. Nalewki może i są dobre albo i wielosezon jak się jeździ małymi prędkościami po rzadko uczęszczanych drogach ale zawsze lepiej wydać więcej PLNów niż potem pluć sobie w brodę, że przez nas stała się komuś krzywda. Ale to tylko moja subiektywna opinia.

@Deli Nokiany mogę Ci polecić z czystym sumieniem, ostatnie kilka lat na kilku autach sprawują się bez zarzutu zarówno w mieście jak i na wiejskich drogach ale już starczy tego chwalenia :P . Daj znać które kupiłeś.

Redukcja, dwa biegi i nie ma kolegi :twisted:

Awatar użytkownika
Sarmik
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Nadwozie: HB
Rok produkcji: 2005
Silnik: 2.0 HDi
Typ Silnika: RHR
Kolor: EZRC
LPG: Nie

Post autor: Sarmik » niedziela 06 paź 2019, 23:08

Deli, a porównaj sobie opony Toyo, mam je w wersji letniej, cenowo nie powalają z nóg, a mój komplet przynajmniej dwa razy uratował mi dupę na autostradzie ;)

Awatar użytkownika
Mikey
Użytkownik
Użytkownik
Reactions:
Silnik: 1.6 HDI
Typ Silnika: 9HY

Post autor: Mikey » poniedziałek 07 paź 2019, 12:08

@Deli

BFGoodrich wygląda na klona Klebera Krisalp HP3 (ten sam koncern), ale rzadko gości w jakichkolwiek testach, więc trudno stwierdzić czy jest równie dobry. Bo sam Kleber to obecnie jedna z najlepszych zimówek na rynku. Zresztą pozostałe to również TOP 10 wszystkich testów w których biorą udział, z każdej będziesz zadowolony. Sam będę jeździł już czwartą zimę na Hankookach RS2 i nie mam do nich żadnych zastrzeżeń.

Awatar użytkownika
Deli
Moderator
Moderator
Reactions:
Nadwozie: Kombi
Rok produkcji: 2002
Silnik: 2.0 HDI
Typ Silnika: RHS
Moc: 107km
Kolor: KKGC

Post autor: Deli » poniedziałek 07 paź 2019, 12:57

Mikey pisze:
poniedziałek 07 paź 2019, 12:08
@Deli

BFGoodrich wygląda na klona Klebera Krisalp HP3 (ten sam koncern), ale rzadko gości w jakichkolwiek testach, więc trudno stwierdzić czy jest równie dobry. Bo sam Kleber to obecnie jedna z najlepszych zimówek na rynku. Zresztą pozostałe to również TOP 10 wszystkich testów w których biorą udział, z każdej będziesz zadowolony. Sam będę jeździł już czwartą zimę na Hankookach RS2 i nie mam do nich żadnych zastrzeżeń.
Dokładnie, oglądałem jakiś test i wspominali, że są to dwie identyczne opony i nie ma między nimi różnicy. Akurat mam je do kupienia w dobrej cenie, bo 216 zł za sztukę, produkcja 2019. Dodatkowo podobno jest dosyć cicha, odpowiadałoby mi to, gdyż dosyć sporo km robię w trasie.

PP2000/Diagbox - PW
PUG 307 | deli viewtopic.php?f=7&t=6535

Awatar użytkownika
karolp1993
Moderator
Moderator
Reactions:
Rok produkcji: 2004
Silnik: 1.6 TU5JP4
Typ Silnika: NFU
Moc: 109

Post autor: karolp1993 » poniedziałek 07 paź 2019, 13:15

A ja kupiłem Dębice Frigo HP2 i sam jestem ciekaw jak to się będzie zachowywać ;) z Presto UHP2 jestem zadowolony.

Posiadam PP2000 - Peugeot / Citroen oraz OPCOM - OPEL. Jeśli potrzebujesz pomocy - zapraszam na PW
Naprawiam przełączniki zespolone COM2000.

Panraczyzartowac
Klubowicz
Klubowicz
Reactions:
Rok produkcji: 2007
Silnik: 1.6 hdi
Typ Silnika: 9HX
Moc: 90

Post autor: Panraczyzartowac » niedziela 20 paź 2019, 22:11

karolp1993 pisze:
poniedziałek 07 paź 2019, 13:15
A ja kupiłem Dębice Frigo HP2 i sam jestem ciekaw jak to się będzie zachowywać ;) z Presto UHP2 jestem zadowolony.
Ja mam te opony i radziły sobie w passacie bardzo fajnie. Ciekaw jestem jak poradzą sobie w 307. Niedługo przełoże to będę wiedział. Letnie mam uniroyale sharkskin i wymiatają na mokrej nawierzchni.

Awatar użytkownika
Ziela
Klubowicz
Klubowicz
Reactions:
Nadwozie: SW
Rok produkcji: 2003
Silnik: 2,0
Typ Silnika: RFN

Post autor: Ziela » niedziela 20 paź 2019, 22:23

Sorry za lekki off topic ale:
Panraczyzartowac pisze:
niedziela 20 paź 2019, 22:11
Ja mam te opony i radziły sobie w passacie bardzo fajnie. Ciekaw jestem jak poradzą sobie w 307. Niedługo przełoże to będę wiedział. Letnie mam uniroyale sharkskin i wymiatają na mokrej nawierzchni.
shark skin to bardziej technologia niż 'model' opony. Shark skin jest w rainexpert 3 i rainsport 3 i innych deszczówkach. Co do uniroyal przez pierwszy rok użytkowania przy agresywnej (bez palenia gumy) jeździe kozak opona na mokrym i suchym jednak po dwóch latach jest już widać znaczne ślady zużycia...

Redukcja, dwa biegi i nie ma kolegi :twisted:

Panraczyzartowac
Klubowicz
Klubowicz
Reactions:
Rok produkcji: 2007
Silnik: 1.6 hdi
Typ Silnika: 9HX
Moc: 90

Post autor: Panraczyzartowac » poniedziałek 21 paź 2019, 18:06

Masz rację. Nazywają się rainexpert 3. Miałem je przez 3 lata w passacie a on był dużo zrywniejszy niż 307. Może moja jazda jest bardziej zachowawcza ale śladów zurzycia nie widzę. Zobaczymy jak się spiszą w peugeocie. Swoją drogą w lato mój znajomy urzywa całorocznych opon a na zimę zakłada zimowe. Ciekawy pomysł przy obecnych wahaniach warunków pogodowych

Awatar użytkownika
Cyferek
Klubowicz
Klubowicz
Reactions:
Nadwozie: Kombi
Silnik: 2.0 HDI
Typ Silnika: RHR
Kolor: Czarny
LPG: Nie

Post autor: Cyferek » niedziela 16 lut 2020, 23:31

Moje Continentale sprawdzają się w większości warunków, zwłaszcza na śniegu ale są zbyt miękkie i samochód płynie jak łódź. ;)

Najwyższa jakość i doświadczenie świadczonych usług - przeprowadzki Gdynia, Bagażówka. Kompleksowa obsługa firm jak i osób prywatnych, sprawdź ofertę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Felgi Opony”